תיעוד: כך מסתיימת נהיגה עם טלפון נייד

סטייה מהמסלול, נסיעה באור אדום ופגיעה בעוברי אורח: מבט מבפנים להיסח הדעת שנגרם לנהגים כתוצאה משימוש מיותר בטלפונים החכמים בזמן הנסיעה. במשטרה מנסים להילחם בתופעה, שגרמה מתחילת השנה למותם של לפחות 79 בני אדם

מי מאיתנו לא התפתה להציץ בטלפון הנייד במהלך נהיגה, להפעיל את מערכת הניווט או אפילו לענות לשיחות ולשלוח הודעות טקסט. אבל להיסח הדעת הרגעי הזה יש השלכות חמורות שנחשפות כעת בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online ממספר תאונות קשות שהתרחשו בחודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כפי שפורסם אמש במהדורה המרכזית, במשטרה מנסים להילחם בתופעת השימוש בטלפונים ניידים במהלך הנסיעה ושוקלים להחרים את הסלולארי לנהגים. מדובר במהלך שעוד נמצא בראשית דרכו ודורש חקיקה. "יש להחמיר את ההרתעה ואף לשקול החמרה בענישה", הסביר ניצב ירון בארי, העומד בראש אגף התנועה.

על פי נתוני המשטרה, מתחילת השנה חלה עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים: כ-166 בני אדם נהרגו מתחילת השנה, עלייה של 28% במקביל לתקופה המקבילה בשנה שקדמה לה. מתוכם לפחות 79 נהרגו כתוצאה ישירה משימוש בטלפון הנייד במהלך הנסיעה - מספר בלתי נתפס, אבל כזה שאינו מפתיע את שוטרי התנועה שנמצאים בשטח.

לא מצליחים להתאפק, נהגים בפעולה (חדשות 2)

קצינים באגף התנועה שעוסקים במלאכה ורואים מדי יום מקרים מסוג זה, מספרים על נהגים שלא מצליחים להתאפק ושולפים את הטלפון בכל הזדמנות. בשיחה עם השוטרים, הם מתארים מקרים חריגים בהם צפו בנהגים מטים את ההגה באמצעות הברך, תוך שהם מחזיקים ביד אחת טלפון נייד וביד השנייה טאבלט.

בתמונות שהגיעו לידינו, נראות כמה תאונות קשות שהתרחשו כתוצאה משימוש בטלפונים הניידים בזמן המכריע שבו תשומת הלב צריכה להיות נתונה לכביש. כך נראים נהגים שסוטים לחלוטין ממסלולם, נוסעים באור אדום ופוגעים בעוברי אורח - הכל בגלל היסח הדעת שנגרם בגלל המכשיר שבידם.

עוד מוקדם לדעת אם הצעד של המשטרה יצליח להביא לשינוי בהרגלי הנהיגה של הנהגים בישראל, אך ייתכן שהוא יגרום להרתעה שתגרום לכולנו לעצור לרגע ולחשוב לפני שמסירים את העיניים מהכביש.