במשטרה שוקלים: החרמת הטלפון הנייד מידי נהגים מסמסים

בעקבות העלייה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים, משטרת התנועה פנתה לשר התחבורה בכדי לאשר החרמת טלפונים ניידים מנהגים שייתפסו משתמשים בהם בזמן נהיגה. רק בשנה האחרונה נהרגו 79 בני אדם בתאונות דרכים שנגרמו מהיסח הדעת כתוצאה משימוש בטלפון סלולרי

מתכתבים בטלפון הנייד בזמן נהיגה? שימו לב: במשטרה שוקלים לפנות לשר התחבורה ישראל כץ בכדי לאפשר בחקיקה החרמת טלפונים ניידים מידי נהגים שישתמשו בהם בעודם על הכביש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היוזמה הנשקלת בימים אלה באגף התנועה נובעת מנתונים מדאיגים המצביעים על עלייה משמעותית במספר ההרוגים בתאונות דרכים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. מתחילת השנה ועד לחודש מאי נהרגו בכבישים 166 בני אדם, זאת לעומת 130 בשנה שעברה.

באגף התנועה הסבירו כי מחצית מהמקרים נגרמו כתוצאה מ"היסח הדעת", כלומר משימוש בטלפון הנייד בזמן הנהיגה, וכי 79 בני אדם נהרגו השנה מנסיבות אלו.

"בעקבות הנתונים המדאיגים על מספר ההרוגים כתוצאה משימוש בטלפונים ניידים, יש להחמיר את ההרתעה ואף לשקול החמרה בענישה, שתאפשר החרמת טלפונים ניידים לנהגים שנתפסים משתמשים בהם במהלך נסיעה", הסביר ניצב ירון בארי, העומד בראש אגף התנועה את המהלך המתוכנן.

מתכתבים ונוהגים, ארכיון (חדשות 2)

"נהרגים עם טלפון ביד"

מהנתונים שהצטברו בידי בוחני אגף התנועה עולה כי יותר ויותר תאונות דרכים קטנליות נגרמות באשמת נהגים שמשוכנעים ביכולתם לסמס תוך כדי הנהיגה, או לחלופין לעסוק בפעילויות אחרות כמו טיפול בילדים שבמושב האחורי. כמו כן, השנה נמשכה גם העלייה המדאיגה במספר התאונות שבהן נפגעים הולכי הרגל. גם כאן טוענים במשטרה כי הסיבה למרבית התאונות נעוצה ב"היסח הדעת".

רוב הנהגים המעורבים בתאונות מסוג זה - אינם עברייני תנועה. לחובתם נזקפו בעבר עבירה תנועה אחת או שתיים בלבד. "היסח הדעת זו הסיבה העיקרית שבגללה אנשים מוצאים את עצמם נכנסים בקירות, בהולכי רגל, במשאיות והפוכים בתעלות וגורמים נזק להם ולמשתמשים בדרך", הסביר נצ"מ אילן מור, ראש הזרוע המבצעית באגף התנועה. "הלוואי והייתי יכול לשקף לציבור את נקודת המבט שלנו כשאנחנו מגיעים לזירות השונות ורואים איך אנשים פשוט נהרגים עם הטלפון ביד".