הגבר שנכווה בבר בתל אביב: "ראיתי שאני נשרף, כולם ברחו"

אברהם טדרוס (38) שחזר בשיחה עם חדשות 2 Online את הרגעים שבהם הבין כי האש אוחזת בחולצתו. "הזמנתי בירה וכנראה שהברמן שפך וודקה על הבר והדליק אותה", הוא אמר ממיטתו שבביה"ח איכילוב - שם הוא מאושפז. "לא ראיתי את זה אפילו; פתאום האש באה אליי"

"ראיתי את האש על הגוף שלי. השתגעתי, לא האמנתי. כולם ברחו ונשארתי לבד על הרצפה". במילים אלה תיאר היום (ראשון) אברהם טדרוס (38), שהגיע בלילה לבר תל-אביבי ברחוב אלנבי את רגעי האימה שבהן אחזו הלהבות בחולצתו לאחר שהברמן במקום שפך אלכוהול על הבר - והצית. הוא פונה לבית החולים איכילוב שבעיר כשמצבו מוגדר בינוני והוא סובל מכוויות בדרגה ב' בכ-14% משטח גופו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש מעט אחרי חצות. טדרוס, שלדבריו שוחח עם צעירה במקום, כלל לא הבחין במעשה של העובד. "הזמנתי בירה וכנראה שהוא שפך את הוודקה על הבר והדליק אותה", הוא אמר לחדשות 2 Online ממיטתו בבית החולים. "לא ראיתי את זה אפילו. פתאום האש באה אליי וראיתי שאני נשרף. קמתי מהכיסא, נפלתי על הרצפה והצלחתי להוריד איכשהו את החולצה". הוא הוסיף כי הברמן הצליח להתעשת וזינק מהבר כדי להגיש לו עזרה. "הוא בעצמו לא האמין. הוא ביקש ממני סליחה".

אילוסטרציה (רויטרס)

ד"ר אריק זרצקי, מנהל היחידה למיקרו-כירורגיה בבית החולים איכילוב, אמר כי טדרוס הגיע למוסד הרפואי סמוך לשעה 03:00. "לעתים, בעיקר בשלבים הראשונים, אנו טועים בהערכת כוויות אש. כוויה כזו, שנראית שטחית, יכולה להעמיק עם הזמן".

הרופא המשיך ואמר בקריצה כי "כשנכנסים לבר בתל אביב צריך להיות מוכנים לכל דבר" ולאחר מכן הוסיף ברצינות: "אם אש אוחזת בבגד - צריך להוריד אותו כמה שיותר מהר. אם יש שמיכה בהישג יד - צריך לגלגל אותה על האדם הפגוע ולכבות את האש".