הניצחון של חברת הכנסת מיכאלי על פייסבוק

חברת הכנסת מרב מיכאלי העלתה סרטון לפייסבוק שבו תקפה את אורן חזן. ברשת החברתית החליטו כי מדובר בתוכן בוטה, אך היא ערערה על כך. היום זכתה להתנצלות. "שמחה שפייסבוק הבינו שמדובר בטקסט נגד זנות ופורנוגרפיה ושרבים מסכימים איתו", אמרה לחדשות 2 Online

בשבוע שעבר העלתה ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) סרטון קצר לפייסבוק שבו תקפה את ח"כ אורן חזן, בעקבות התחקיר בחדשות 2 שחשף את מעלליו בתקופה שבה ניהל קזינו בבורגס שבבולגריה. ברשת החברתית הפופולארית בעולם החליטו שמדובר בסטטוס פוגעני ולכן שלא לקדמו, אך מיכאלי בתגובה - החליטה להילחם בגזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיכאלי ערערה למטה החברה בישראל והערב קיבלה הודעה כי טענותיה התקבלו. "נראה שהפרסום שלך לא אושר בטעות", נכתב בהודעה שקיבלה הח"כית. "בחנו מחדש את הפרסום והחלטנו לאשר אותו מחדש. אנחנו מצטערים על אי הנוחות שנגרמה".

בשיחה עם חדשות 2 Online הביעה חברת הכנסת שביעות רצון מההחלטה שהתקבלה על ידי נציגי הרשת החברתית. "אני שמחה שפייסבוק הבינו שמדובר בטקסט נגד זנות ופורנוגרפיה שרבות ורבים מסכימים איתו ולשמחתי, גם ללא פרסום, ממשיך להגיע לציבור גדול", אמרה מיכאלי.

בסטטוס מעורר המחלוקת אמרה מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני, לעשרות אלפי עוקביה: "המקרה של חזן הוא הזדמנות לדבר על הדבר החשוב והעצוב באמת: בישראל של היום זה לגמרי מקובל לנסוע לזיין", אומרת מיכאלי בסרטון. "התשואות שאורן חזן קיבל במרכז הליכוד השבוע לא היו תשואות של 'עדיין לא שפטו אותך ולכן מחזקים אותך'. התשואות היו מסוג 'יאללה, בקטנה, אח שלי, גב-גבר, מה הסיפור, אז נסענו לזיין, אז מה'. ברור שבמרכז הליכוד חושבים שזה מגניב".

היא ציינה כי "תיירות המין פורחת. תאילנד זה תיירות מין, אומן זה תיירות מין, בוקרשט זה תיירות מין. לעומר אדם, גיבור תרבות, יש אפילו שיר על הנסיעה לבוקרשט לפני שחבר מתחתן, למטרה ברורה. חברות וחברים - זנות, פורנוגרפיה, נערות ליווי, זה לא מגניב. זנות היא אונס. לסרסר בזונות זה קטסטרופה. אבל בישראל של היום יש יותר מדי אנשים שמספרים לעצמם סיפור אחר, שלא מהססים להשתמש בנשים כחפץ לסיפוק עצמי. יותר מדי גברים שלא מהססים להשפיל, לבזות ולנצל נשים - כדי להרגיש גברים".

מיכאלי ביקשה לקדם את הסטטוס המדובר בתשלום, כפי שכבר עשתה בעבר, אך קיבלה הודעה מהרשת החברתית שלא ניתן לפרסם את הדברים. "המודעה לא אושרה כי היא לא בהתאם לחוקי הפרסום של פייסבוק לשפה וולגרית, מאיימת. מודעות אינן יכולות להכיל תוכן שפוגע ומטריד אנשים בשל גילם, מינם, שמם, מצבם הפיזי והעדפתם המינית", נכתב לה בין היתר. היום כאמור, הוחלט להפוך את ההחלטה ולהשיב את הססטוס המדובר.