גם החיות בספארי צועדות בגאווה

מצעד הגאווה נערך בת"א, אך במקביל גם הספארי ברמת גן ציין את המאורע – עם שתי הפינגוויניות הלסביות המתגוררות בו, סוקי וצ'ופצ'יקוני. השתיים נמצאות ב"זוגיות" כבר שנתיים, וסיפור האהבה שלהן עורר הדים בארץ ובעולם. בני האדם, יכולים ללמוד מהפינגווינים: סוקי וצ'ופצ'יקוני חיות עם כ-20 פינגווינים בשיוויון ואחווה

מצעד הגאווה של הפינגוויניות בספארי, היום (רותם גוזמן)

במקביל למצעד הגאווה הנערך בתל אביב, מתקיים היום (שישי) מצעד גאווה נוסף, צנוע יותר, גם בספארי ברמת גן - ובמרכזו שתי הפינגוויניות הלסביות, סוקי וצ'ופצ'יקוני המאוהבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר שנתיים שהשתיים נמצאות ב"זוגיות", כך לפחות על פי צוות המטפלים בספארי, והיום - לרגל מצעד הגאווה המסורתי - החליטו המטפלים להציב באזור המחייה של שתיהן גם דגל גאווה בכל צבעי הקשת.

שתי הפינגוויניות האפריקניות זכו לתהילה כבר לפני מספר חודשים כשנבחרו ברוב קולות ל"הנהגת הספארי", באירוע הבחירות שבו השתתפו המבקרים בגן החיות. כשסיפור אהבתן התפרסם לראשונה הוא עורר הדים בארץ ובעולם. הקשר ביניהן התחיל בגיל שנתיים וחצי. כיום הן בנות יותר מ-5, והן חיות בקבוצה של כ-20 פינגווינים באחווה, שיוויון ואהבה.

מטפלים סברו תחילה כי מדובר בזכר ובנקבה, אבל בדיקת דם שנעשתה להן גילתה כי שתיהן נקבות. בגן החיות משוכנעים כי הפינגוויניות התחברו זו לזו מבחירה, משום שלא חסרים זכרים צעירים בחצר הפינגווינים.

אצל הפינגווינים קשה לדעת מיהו זכר ונקבה, ולטענת דוברת הספארי המטפלים מסיקים מהו מינם של הפינגווינים לאחר שהם בוחנים בדרך כלל את התנהגותם וגודלם של הפינגווינים.