כיתוב בגן ילדים בבאר שבע: "דאע"ש יתקוף"

גרפיטי בערבית התומך בדאע"ש ומזהיר מפני מתקפה קרובה רוסס על גן ילדים בבאר שבע, והמשטרה פתחה בחקירה. טרם התברר מי עומד מאחורי המעשה שעורר דאגה רבה בקרב ההורים והילדים

הכתובת המדאיגה שנמצאה הבוקר (טוויטר משטרה)

בהלה בגן הילדים: הורים שהגיעו עם בניהם ובנותיהם לגן בבאר שבע הבוקר (שישי) הופתעו לגלות כתובת נאצה בערבית, שרוססה על המבנה. לאחר שצילמו את הכיתוב, גילו כי מדובר בכתובת תמיכה בדאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי התרגום המדויק הוא "הארגון דאע"ש יתקוף בקרוב". השוטרים שהגיעו למקום פתחו בחקירה, ובשלב זה לא ידוע מי צייר את הכתובת והאם מדובר באיום או במעשה קונדס.

בחודש שעבר נתפסו טבעות בנתב"ג עם סמלו של ארגון הטרור: משלוח של יבואן מרמאללה עורר את חשדם של עובדי המכס, שהעבירו את הטבעות להשמדה.

הטבעות בנתפסו בחודש מאי (רשות המסים)

המשלוח שנתפס הכיל כ-120 טבעות הזדהות עם הארגון הרצחני. ברשות המסים הסבירו כי פתיחת המשלוח בוצע לא מסיבות ביטחוניות, אם כי כלכליות: כל משלוח לרשות הפלסטינית עובר בידוק ביטחוני מקיף, ובמקרה הצורך נבדק האם הסחורה לא מפרה קניין רוחני - כלומר מכילה זיוף של מוצר או חברה - ואם המיסוי שדווח אכן נכון.

העובדים זיהו כי מדובר בטבעות ייחודיות שלא דווחו, ואחד העובדים במקום שקורא ערבית זיהה במהרה שמודבר בשמו ובסמלו של ארגון דאע"ש. המשלוח, שהגיע במקור מטורקיה, הועבר לבדיקת יחידת הביטחון של רשות המסים. "הטבעות מוגדרות כתעמולה אסורה ועל כן אסורות בייבוא", החליטו עובדי יחידת הביטחון.