הרוג ו-5 פצועים בתאונה בצור הדסה

גבר כבן 50 נהרג ו-5 נוספים נפצעו בתאונה בין רכב פרטי ואוטובוס בכניסה ליישוב צור הדסה. צוותי רפואה ומשטרה רבים הוזעקו לזירה, והפצועים - בהם שני נערים במצב בינוני - פונו לבית החולים הדסה עין כרם

זירת התאונה, היום (דוברות כבאות והצלה)

תאונה קשה בכניסה ליישוב: כלי רכב פרטי ואוטובוס התנגשו הבוקר (שישי) בכניסה ליישוב צור הדסה, מסיבה שטרם התבררה. שישה בני אדם נפצעו בתאונה, ומותו של אחד מהם נקבע במקום. כוחות משטרה, כיבוי אש ורפואה רבים הוזעקו לזירה על מנת לטפל בפצועים ולבחון את נסיבות התאונה, שאירעה סמוך לשעה 07:15.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה החלו לטפל בפצועים: מותו של נהג הרכב הפרטי, גבר כבן 50, נקבע בזירה. שני נערים בני 13 ו-15 שישבו ברכב הפרטי פונו במצב בינוני לבית החולים הדסה עין כרם, ונער נוסף כבן 13 נפצע קל. גם נהג האוטובוס ונוסעת נוספת פונו במצב קל.

דן דרורי , פאראמדיק מד"א שהגיע למקום, סיפר: "מדובר בתאונה קשה בין אוטובוס ורכב פרטי. במושב הנהג של הרכב הפרטי נלכד גבר כבן 50 כשהוא ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית קשה".

"הפציעות היו קשות מאוד" (דוברות כבאות והצלה)

"הנפגעים היו בדרכם לתפילה"

יעקב שטיבל, מתנדב מאיחוד הצלה, הוסיף: "כשהגעתי לזירה נהג הרכב היה לכוד ברכב כשהוא ללא רוח חיים, נוסעי הרכב שהיו בדרכם לביתר עילית נפצעו באורח בינוני וקל, נהג האוטובוס נפגע באורח קל". שטיבל הוסיף כי "מדובר בזירה קשה מאוד בפרט שנוסעי הרכב היו עם טלית ותפילין ככל הנראה בדרכם לתפילת שחרית".

"במקביל לפעולות החילוץ של לוחמי האש ניסינו להעניק לו טיפול רפואי אבל הפציעות שלו היו קשות מאוד ונאלצנו לקבוע את מותו בשטח", אמר. דרורי הוסיף כי שלושת הנערים שנפגעו ישבו גם הם ברכב הפרטי ופונו במצב בינוני וקל. נהג האוטובוס ונוסעת נוספת פונו במצב קל.

מפקד כוחות הכיבוי באירוע, להב נתן סולטן, אמר כי "בהגיענו למקום האירוע נתקלנו בזירה מאוד קשה, היו מספר פצועים ששכבו על הכביש, ברכב הפרטי היה לכוד במצב קשה. התחלנו בפעולות חילוץ הנהג ברכב הפרטי, תוך כדי פעולות החילוץ נקבע מוות על ידי איש מד"א. הלכוד חולץ והועבר לטיפול זק"א".

בשעות הלילה נפצע רוכב אופנוע כבן 20 באזור נס ציונה, לאחר שנפגע מרכב. הצעיר פונה במצב קשה מאוד כשהוא מורדם ומונשם לבית החולים תל השומר.