פייסבוק פסלה סטטוס של מיכאלי

על רקע פרשת ח"כ אורן חזן, העלתה יו"ר סיעת המחנה הציוני סרטון בכיכובה נגד זנות. הרשת החברתית החליטה לפסול את הסטטוס להפצה בתשלום בשל "תוכן ולגרי ומיני". מיכאלי אמרה לחדשות 2 Online כי היא מתכוונת לערער על ההחלטה

יושבת ראש סיעת המחנה הציוני ח"כ מרב מיכאלי העלתה הערב (חמישי) לעמוד לפייסבוק שלה סרטון בעקבות פרשת אורן חזן ובו ביקורת חריפה על תופעת הזנות. מיכאלי, שלה יותר מ-53 אלף עוקבים, ביקשה לקדם את הסטטוס, אלא שפייסבוק פסלה את הפצת הסטטוס בתשלום בשל "בשל תוכן ולגרי ומיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המקרה של חזן הוא הזדמנות לדבר על הדבר החשוב והעצוב באמת: בישראל של היום זה לגמרי מקובל לנסוע לזיין", אומרת מיכאלי בסרטון. "התשואות שאורן חזן קיבל במרכז הליכוד השבוע לא היו תשואות של 'עדיין לא שפטו אותך ולכן מחזקים אותך'. התשואות היו מסוג 'יאללה, בקטנה, אח שלי, גב-גבר, מה הסיפור, אז נסענו לזיין, אז מה'. ברור שבמרכז הליכוד חושבים שזה מגניב".

היא ציינה כי "תיירות המין פורחת. תאילנד זה תיירות מין, אומן זה תיירות מין, בוקרשט זה תיירות מין. לעומר אדם, גיבור תרבות, יש אפילו שיר על הנסיעה לבוקרשט לפני שחבר מתחתן, למטרה ברורה. חברות וחברים - זנות, פורנוגרפיה, נערות ליווי, זה לא מגניב. זנות היא אונס. לסרסר בזונות זה קטסטרופה. אבל בישראל של היום יש יותר מדי אנשים שמספרים לעצמם סיפור אחר, שלא מהססים להשתמש בנשים כחפץ לסיפוק עצמי. יותר מדי גברים שלא מהססים להשפיל, לבזות ולנצל נשים - כדי להרגיש גברים".

מיכאלי ביקשה לקדם את הסטטוס המדובר בתשלום, כפי שכבר עשתה בעבר, אך קיבלה הודעה מהרשת החברתית שלא ניתן לפרסם את הדברים. "המודעה לא אושרה כי היא לא בהתאם לחוקי הפרסום של פייסבוק לשפה וולגרית, מאיימת. מודעות אינן יכולות להכיל תוכן שפוגע ומטריד אנשים בשל גילם, מינם, שמם, מצבם הפיזי והעדפתם המינית", נכתב לה בין היתר.

ח"כ מיכאלי אמרה לחדשות 2 Online כי היא מתכוונת לערער על ההחלטה. "הבעיה היא שהם עונים רק אחרי כמה ימים וזה מול המטה של פייסבוק באירלנד", היא אמרה והוסיפה: "יש לשבח את פייסבוק שמנסה להילחם בהפצת סרטונים פורנוגרפיים. יחד עם זאת, נשמח אם היא תאפשר לנו להפיץ את המסר החשוב שפורנוגרפיה וזנות זה לא מגניב. זה אונס".