שחר גרינשפן עדיין חולמת על בת מצווה

לפני כ-5.5 שנים עלה נהג שיכור על אי תנועה ופצע קשה את שחר גרינשפן, אז בת 12, ונותרה משותקת בכל גופה. כעת, לאחר שנים של שיקום, היא עדיין מחכה ליום שבו תוכל לעמוד על רגליה ותחגוג בת מצווה. אמה: "היא לא מסוגלת לקבל את העובדה שהזמן חלף"

הפעם אחרונה שבה פגשנו את שחר גרינשפן הייתה לפני כשלוש שנים, כשהייתה מרותקת לכסא גלגלים ולא הצליחה לתקשר עם הסביבה. בנובמבר 2009 נהג שיכור עלה על אי תנועה ופגע בשחר, שנותרה משותקת בכל הגוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כששחר נשאלת מה הדבר שתרצה לעשות כשתצליח ללכת, היא כותבת באיטיות: "בת מצווה". "היא תקועה בגיל 12", מסבירה אמה נחמה. "היא לא מוכנה לקבל את זה שהיא בת 17.5 ושעברו חמש שנים וחצי מאז. היא לא הספיקה לחגוג בת מצווה. זה היה אמור לקרות כשבוע לפני התאונה".

הנהג הדורס נידון ל-600 שעות עבודות שירות וקנס מגוחך אלף שקלים. משפחת גרינשפן יצאה אז למאבק כדי לבטל את גזר הדין האבסורדי כל כך - אבל בג"ץ דחה את עתירתה. מאז ממשיכה שחר בהליך השיקום הארוך.

"פשוט לרחף", גרינשפן (חדשות 2)

"היא לא מוכנה לדבר על זה בכלל, על התאונה ההיא", המשיכה נחמה. "היא לא זוכרת וגם לא מוכנה לדבר על המצב שהיא נמצאת בו היום. היא מעבירה נושא". כששחר פגשה לראשונה את יחיאל חוברה, המסייע בטיפול בה, היא כתבה על הדף את המשפט "אם שותים לא נוהגים". מאז יחיאל מלווה את שחר בתהליך השיקום הארוך.

עכשיו, כששחר נשאלת מה היא רוצה לעשות, היא כותבת בפשטות: לרחף. להוריה של שחר, חשוב שהיא תתקדם ושהשיקום לא ייעצר. עכשיו הם חושבים, אולי לחגוג לה בכל זאת בת מצווה בגיל 17.