ניצחון לגאים: הפנינג בבר אילן

התא הגאה והנהלת האוניברסיטה הגיעו להסכמה שלפיה ההפנינג המרכזי ייערך ברחבת הפקולטה למשפטים. ראש התא הגאה עומר מחלוף אמר לחדשות 2 Online: "הסכמנו שלא לערוך אותו במרכז הקמפוס, אלא באזור פחות מרכזי מתוך התחשבות בצביון האוניברסיטה"

אילוסטרציה (רויטרס)

ניצחון לתא הגאה באוניברסיטת בר אילן: אחרי הסערה שהתעוררה אתמול (רביעי) בעקבות הוויכוח על קיום הפנינג גאווה ברחבה המרכזית של המוסד האקדמי - הגיעו היום הצדדים להסכמה שלפיה האירוע ייערך ברחבת הפקולטה למשפטים. דובר אוניברסיטת בר אילן חיים זיסוביץ' וראש התא הגאה במוסד האקדמי עומר מחלוף אישרו לחדשות 2 Online את הפרטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחלוף אמר כי ההפנינג יתקיים ביום ראשון הקרוב בין השעות 12:00-18:00. "האירוע ייערך בכל מרחב הפקולטה למשפטים. הסכמנו שלא לערוך אותו במרכז הקמפוס, אלא באזור פחות מרכזי מתוך התחשבות בצביון האוניברסיטה. אנחנו מברכים על הפשרה שהושגה ומקווים להמשך שיתוף פעולה פורה עם הנהלת האוניברסיטה".

ניצחון לתא הגאה. עומר מחלוף

אתמול פורסם בגל"צ כי הנהלת האוניברסיטה החליטה שלא לאפשר לקיים הפנינג פתוח ברחבה המרכזית של הקמפוס, שיכלול חלוקת עלונים והעלאת המודעות לזכויות הלהט"בים במסגרת אירועי חודש הגאווה.

בהתאחדות הסטודנטים, שסייעה בהקמת התא הגאה, טוענים כי דיקן הסטודנטים בבר אילן, פרופסור אורי ניר, הבהיר לראש התא הגאה של האוניברסיטה כי לא יאפשר לקיים במוסד האקדמי אף אירוע בפרהסיה וכי הוא אינו מאשר לחלק בקמפוס עלוני מידע.

לטענת התאחדות הסטודנטים, הדבר היחיד שהאוניברסיטה הסכימה לאשר הוא קיום של פאנל אקדמאי שייערך באולם סגור, ובו ישתתפו דוברים שונים שיאושרו על ידי האוניברסיטה.

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה אתמול: "בהתחשב בצביונה הדתי של האוניברסיטה, ולנוכח העובדה שהאירוע שביקשו הסטודנטים לקיים איננו קשור לפעילות האקדמית או הסטודנטיאלית, הודיעה ההנהלה לסטודנטים כי תאשר קיום אירוע בעל אופי אקדמי באחד האולמות בקמפוס, יום עיון או פאנל, שיעסוק בנושאים הרלוונטיים לקהילה הגאה. האוניברסיטה הציעה לסטודנטים את עזרתה בארגון האירוע ובגיוס משתתפים ודוברים. לצערנו מארגני האירוע בחרו לתאר את ההצעה לסייע בארגון האירוע באופן שקרי".