כל הדרך מלונדון: האוטובוסים הדו-קומתיים בקרוב בישראל

בקרוב צפויים לנסוע על כבישי הארץ אוטובוסים משוכללים וחדישים בעלי שתי קומות - כחלק מפיילוט חדש של משרד התחבורה. "אגד" ו"דן" יבצעו ניסוי במספר אוטובוסים המזוהים כל כך עם הבירה הבריטית - ואם הניסוי יצלח, ייתכן ויימצא הפתרון לבעיית הצפיפות בתחבורה הציבורית בארץ

ראש עיריית לונדון עם האוטובוס החדיש (יח"צ)

התחנה הבאה - ישראל: בקרוב, ואם לא יהיו תקלות או שינויים של הרגע האחרון, צפויים להגיע לישראל האוטובוסים הדו-קומתיים המפורסמים של הבירה הבריטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק מפיילוט של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית שבמשרד התחבורה, יירכשו חמישה אוטובוסים דו-קומתיים. מדובר באוטובוסים חדישים במיוחד עם מעכות בידור ואלקטרוניקה מתקדמות, בעלי עיצוב 'חללי' וחדשני, בדומה לאוטובוסים בהם נעשה שימוש כיום בבירה הבריטית.

חברות "אגד" ו"דן" יתרגלו את השימוש באוטבוסים הבודדים שיירכשו בתחילה בקווים העירוניים - ואם הניסוי יצליח, יירכשו אוטובוסים נוספים בעלי שתי קומות. הניסוי החדש יכלול אוטובוסים המיועדים לעת עתה לשימוש עירוני בלבד. בין השאר נבחנות אופציות לאוטובוסים בעלי מערכת הנעה היברידית מתקדמת.

האוטובוסים החדשים יפתרו את בעיית הצפיפות?

במשרד התחבורה מקווים שהמקום הרב באוטובוסים הללו יסייע בפתרון בעיית הצפיפות בתחבורה הציבורית בשעות העומס - זאת מכיוון שביכולתם להכיל קיבולת נוסעים כפולה.

האוטובוסים החדשים שבדרכם לארץ הם אמנם בשורה מרעננת, אולם לא מדובר בפעם הראשונה בה נוסעים אוטובוסים בעלי שתי קומות על כבישי הארץ. לפני יותר מעשור, עשתה "אגד" שימוש באוטובוסים כאלה של חברת "ניאופלן" בקווים בין עירוניים. עם זאת, בשל שורה של בעיות תפעוליות, נזנח הרעיון כליל.