ראש המועצה: "אם לא תתמוך בפרויקט - נרסק את המקום"

פרויקט בנייה חדש מעורר סערה במועצה המקומית זכרון יעקב. תיעוד מיוחד מעלה כי ראש המועצה איים לכאורה על המתנגדים לקידום מיזם נדל"ן לאחר שייעוד הקרקע הוסב במהירות מתיירות למגורים

רמי אוחנה, בעליו של מלון "עדן אין" בזכרון יעקב מנסה בשבועות האחרונים להילחם בכוונה של קבוצת יזמים וחברה מסתורית הרשומה באיי הבתולה לבנות בצמוד אליו כמה מאות יחידות דיור. לדברי אוחנה, הפרויקט זוכה משום מה לתמיכה נלהבת של ראש המועצה אלי אבוטבול, אלא שהמיזם מעלה סימני שאלה רבים ביישוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אוחנה צורף לשיחת ועידה יחד עם היזם, שהעלה על הקו את ראש המועצה אלי אבוטבול, שלא חסך במילים כדי להסביר לבעל המלון את הטעות שעשה כשהתנגד לפרויקט הנדל"ן. "כל עוד זה המשמרת שלי, ובעזרת השם היא תימשך עוד הרבה שנים, אתה אליי לא תיכנס למועצה המקומית", אמר ראש המועצה. "אתה אליי לא תגיש שום תכניות, אני לא אאשר לך שום תכניות ואני לא אקדם לך שום תכניות. אתה תהיה תקוע".

מלון עדן אין, זכרון יעקב (חדשות 2)

"אם תעשה דברים כאלה אחרי הגב כדי לפגוע במושבה זכרון יעקב אני ארסק לך את המקום", אמר אבוטבול. אתה לא תבנה שם חדר אחד... כי אתה שקרן... אצלי אתה סיימת."

ראש המועצה יורד מהקו, והיזם נשאר על הקו כדי להסביר לבעל המלון מדוע כדאי לו לחזור בו מהתנגדותו לפרויקט. "אתה כנראה לא יודע עם מי אתה מתעסק ולמה אתה הולך. אתה ילד קטן. יש לך חצי שעה עכשיו או להיגמר או לחשוב שאתה חכם. תרים עכשיו טלפון ותגיד שאין לך התנגדות או שאין לך באמת מלון".

גם התושבים מתנגדים

לא רק אוחנה מתנגד לפרויקט שעומד להיבנות צמוד למלון שלו, אלא גם התושבים שמתגוררים בשכונה הסמוכה מתנגדים בטענה שמדובר בבנייה פרועה ולא מתוכננת. "אני מבין למה היזמים רוצים לרשום חברות במקלטי מס, מה שאני לא מבין זה מדוע ראש המועצה מקדם באגרסיביות את הפרויקט עבורם", שאל עמיר גנני, נציג התושבים.

פרויקט הבנייה מעורר לא מעט סימני שאלה, כמו למשל המהירות שבה שונה ייעוד הקרקע מתיירות למגורים זמן קצר לאחר רכישת השטח על ידי החברה הרשומה באיי הבתולה. ראש המועצה אבוטבול טוען כי אין לו שום קשר ליזמים שבינתיים רשומים בארץ וכי קצפו יצא על בעל המלון שבניגוד להסכמתו הראשונה בחר להתנגד לתכנית שתאפשר לצעירים לרכוש דירה במחירים נוחים יחסית.

"פשוט זעקתי מדם ליבי", הסביר אבוטבול. "אני לא טיפוס כזה, איני צועק ואיני מאיים. זה היה רגע של חולשה. אני מצר על הסגנון ואני מצר על המנגינה, איני מצר על העובדה שהטחתי בו שזה סוג של בגידה שזה דבר שלא ייעשה".