האם המפכ"ל הבא יהיה משורות המשטרה?

השר לביטחון פנים ארדן סיים היום סבב שיחות עם ניצבי המשטרה המכהנים וצפוי להיפגש בשבוע הבא עם ארבעה מהם פעם נוספת. לאחר מכן יחליט האם למנות מפכ"ל מתוך הארגון או לפתוח את המרוץ למועמדים מבחוץ ובהם גם ניצבים בדימוס. באשר לשב"ס, מסתמן כי ארדן יבקש מהנציב המכהן פרנקו לאריך את כהונתו עד למציאת מועמד ראוי

צפוי להחליט בשבוע הבא, ארדן. ארכיון (יהונתן סינדל)

המרוץ למפכ"לות נמשך: השר לביטחון פנים גלעד ארדן סיים היום (רביעי) סבב שיחות ראשון עם ניצבי המשטרה במטרה לבחור מחליף לרנ"צ יוחנן דנינו. עם זאת, עדיין לא הוחלט האם המפכ"ל החדש ימונה מתוך שורות המשטרה, או מחוץ לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נכון לעכשיו מסתמן שארבעה מהניצבים איתם נפגש ארדן יזומנו בתחילת השבוע הבא לפגישה נוספת. לאחר שייפגש איתם צפוי השר להחליט האם הוא פותח את המרוץ גם למועמדים מבחוץ.

בשלב זה לא נפסלת האפשרות גם לזימון ניצבים בדימוס לפגישה. ככל הידוע מדובר בשלושה ניצבים בדימוס ובהם ראש אגף חקירות ומודיעין לשעבר יואב סגלוביץ'.

באשר לנציב שירות בתי הסוהר, ההערכה היא שארדן יפנה לניצב המכהן אהרון פרנקו ויבקש ממנו להאריך את שירותו בכדי שיוכל להמשיך את הליך מינוי המפכ"ל.

ארדן כבר אמר כי הוא מבקש לבחון בקפידה את האפשרות למנות לראשונה בתולדות המדינה נציב חדש לשב"ס מקרב הקצינים המכהנים בארגון ולצורך כך הוא נדרש לזמן ראוי בכדי לאתר את המעומד המתאים.