כוחות הכיבוי השתלטו על שריפת ענק במפעל בדרום

כ-20 צוותי כיבוי הוזעקו למפעל הדשנים "רותם אמפרט" סמוך לדימונה, שם פרצה דליקה. לאחר שעות ארוכות הצליחו כוחות הכיבוי שהוזעקו למקום להשיג שליטה באש. בתום סריקות: לא נמצאו לכודים או נפגעים

שריפת ענק פרצה בשעות הצהריים (רביעי) במפעל רותם אמפרט שבנגב המכיל חומרים מסוכנים. כוחות גדולים של משטרה וכבאות הוזעקו למקום ושללו את החשש הראשוני ללכודים במבנה. איש לא נפגע בשריפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניסיונות למנוע קריסה (דן בונבידה)

המפעל מקבוצת כיל, הממוקם סמוך לדימונה, עוסק בכרייה של פוספטים וייצור דשנים, בשל כך במקום מאוחסנים כימיקלים רבים שהופכים למסוכנים עוד יותר במגע עם אש בלתי מבוקרת.

למקום הוזעקו 17 כוחות כיבוי, בשלב הראשוני הם סרקו את השטח ווידאו שאין לכודים או פצועים במפעל הדרומי. כוחות הכיבוי שפעלו למניעת התפשטות האש המשתוללות פונו גם הם מהמקום מחשש לקריסת המבנה. רק לאחר שעות ארוכות בהן פעלו הצוותים במקום, הושגה שליטה באש.

מוקדם יותר שוחח יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן עם יו״ר ועד העובדים במפעל וקיבל דיווח על המתרחש במקום. ״אני תקווה שהאירוע יסתיים ללא נפגעים. אני וכל צוותי ההסתדרות לטובת עובדי המפעל לכל סוגיה שאליה נידרש", אמר ניסנקורן.

מכיל נמסר: "בשעה 13.00 החלה שריפה באחד ממתקני רותם אמפרט. השריפה עדיין נמשכת, אין לכודים ואין נפגעים ככל הידוע כרגע. כוחות כיבוי נמצאים במקום ופועלים בשיתוף פעולה עם כוחות החירום של המפעל". 

בשעות הבוקר התרחש אירוע דליפת חומר מסוכן בנמל חיפה. החומר הצמיגי, המשמש לתעשייה ונחשב דליק במיוחד, דלף מתוך איזו-טנק הנמצא על סיפון אונייה העוגנת ברציף המזרחי של הנמל. שמונה צוותים של לוחמי אש הוזעקו למקום ופעלו בסיוע שני מנופי גבהים.