אילת: הבלשים פשטו על הבית הלא נכון והבהילו בן 13

במסגרת חקירת פרשת 512 פשטו חוקרי יאחב"ל על בית באילת בו קיוו למצוא ראיות הקושרות עבריינים לחקירה. אולם טעות בכתובת הובילה אותם לפרוץ באלימות את דלת ביתה של משפחה תמימה. "בריונים התחילו לשאול אותי שאלות בתקיפות", סיפר בן המשפחה שהיה לבדו בבית. מאז, לטענת המשפחה, הוא סובל מחרדות

בני משפחה מאילת דורשים פיצויים מהמשטרה לאחר שלטענתם פשטו בלשי היאחב"ל לפני שבועות ספורים על ביתם בטעות, במסגרת חקירת פרשת 512. לטענת המשפחה, הבלשים הסבו נזק לביתם והבהילו את בן המשפחה, נער בן 13 בלבד, בשל טעות בכתובת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוקרי היאחב"ל הגיעו לבית המשפחה באילת לאחר שחשדו כי הבית שייך למשפחת עבריינים מוכרת. העבריינים המוכרים אכן מתגוררים בסמוך, אולם השוטרים טעו בדלת ופשטו על ביתם של המתלוננים. האירוע התרחש באמצע החודש הקודם בשעות הבוקר, כאשר כל בני המשפחה שהו מחוץ לבית, למעט נער בן 13.

טרם הפשיטה התכונן הנער לצאת לכיוון בית הספר, אולם כשיצא מחדר המקלחת גילה להפתעתו שלושה בלשי יאחב"ל עומדים בשטח הבית. "לא שמעתי כלום כי הייתי במקלחת", סיפר הנער לחדשות 2 Online. "פתאום ראיתי שלושה בריונים שהתחילו לשאול אותי שאלות בתקיפות. הם שאלו מספר פעמים 'מי גר בבית?'. קפאתי במקום. לא ידעתי ממש מה להגיד להם. 'אני בן 13', אמרתי להם והם פשוט הסתלקו. לא אמרו כלום. ישר התקשרתי לאימא שלי ואז גם גילית שהם שברו את הדלת"."מאז האירוע הבן שלי מתקשה לישון ותוקפים אותו סיוטים", מספרת אמו של הנער. "לא ייתכן שהמשטרה מגיעה, עושה לי נזק בבית, מבהילה את הילד שלי ומאז אנחנו לא שומעים מהם דבר. את הדלת שהם שברו הבאנו מחו"ל בייבוא אישי והיא שווה אלפי שקלים - מי יפצה אותי על זה? אני יכולה להבין שיש טעויות. אם היו מתקשרים ומודיעים שיבואו לתקן הייתי עוד מבינה, אבל נכנסו לבית שלי, שברו את הדלת והתחילו לחקור את הילד שלי. הם לא נורמליים. הבן שלי נכנס לפראנויה".
עו"ד ברק אביבי, המייצג את המשפחה, שלח מכתב למפקד היאחב"ל תת-ניצב גדי סיסו, בו פירט את פרטי האירוע. "למשטרה יש מודיעין טוב מספיק כדי לא לטעות בדירה", אמר עו"ד אביבי. "גם אם טעו, לא ייתכן שישאירו במקום נזק כה רב ויתייחסו כך לילד שהיה לצערו במקום".לטענת פרקליט המשפחה, הוריו של הילד פנו לתחנת המשטרה במקום מגוריהם, אך אלו לא שלחו אף אחד מטעמם. "מאז האירוע הנער לוקה בפחדים ובחרדות", סיפר. "כעת מנסים בעדינות לשלוח אותו לטיפול פסיכולוגי. אם יתברר שיש פה נזק נפשי רציני תהיה פה תביעה לא קטנה".

מהיאחב"ל נמסר בתגובה כי המקרה מוכר ומצוי בבדיקה.