המשטרה: רישיון לאופניים חשמליים

אחרי שורה של תאונות קשות ומאבק ציבורי, החליט ראש אגף התנועה במשטרה להמליץ למשרד התחבורה לחייב ברישיון נהיגה ורישיון כלי רכב לכלי הדו גלגלי. "רק באופן זה ניתן יהיה להתמודד באופן אפקטיבי עם מסוכנות הכלי ולמנוע פגיעות בגוף ובנפש", הסביר

אילוסטרציה (פלאש 90/מרים אלסטר)

רישיונות בבקשה: אגף התנועה במשטרה מפרסם הבוקר (שני) המלצה שאם תאושר תשנה לחלוטין את שוק האופניים החשמליים. על פי ההמלצה, יש לשנות את התקנות הקיימות ולחייב ברישיון נהיגה ורישיון כלי רכב לכל רוכב אופניים חשמליים. הסוגייה הזו צפויה לעמוד היום במרכזו של דיון מיוחד בוועדת הפנים של הכנסת בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מאז חקיקת התקנות החדשות בעניין האופניים החשמליים, נתקלה המשטרה בקושי ממשי ביישומן בעיקר נוכח הגיל הצעיר של רוכבי האופניים, מסוכנות הורדתם לכביש והחשש מהיפגעותם על ידי כלי רכב. דבר נוסף שמקשה על המשטרה הוא היעדר פיקוח על הכלים עצמם שמצוי בידי משרד הפנים.

עם סיום בחינת הנושא החליט ראש אגף התנועה, ניצב ירון בארי, להמליץ בפני משרד התחבורה על שינוי התקנות הקיימות.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע כי יאמץ את ההמלצה ויקדם תיקוני חקיקה על מנת להגביר את האכיפה בנושא האופניים החשמליים, ובהם גם חובת ביטוח ורישוי ומתן סמכויות אכיפה נרחבות לפקחים עירוניים.

בין ההמלצות בהן יתמוך השר ארדן ויפעל לקידומן מצוי לראשונה מתן סמכויות נרחבות לפקחי הרשויות המקומיות. הפקחים יוסמכו לדרוש מסמכים, לעכב, לרשום דוחות ואף להחרים אופניים חשמליים במידה והרוכב עובר על החוק ומסכן הולכי רגל.

להמלצת אגף התנועה קדמה ביום חמישי הפגנה של כ-200 משתתפים בשדרות ההשכלה בתל אביב, בקריאה לרשויות למצוא פתרון לסכנת רוכבי האופניים החשמליים ברחובות. ההפגנה התקיימה לאחר שנער שרכב על אופניים חשמליים פגע בפעוטה בת 3 וגרם לה לחבלות.

המשתתפים הניפו שלטים שקראו למנוע את האסון הבא ולהוריד את האופניים החשמליים מהרחובות. מולם התגרו מספר נערים רכובים על אופניים חשמליים שנסעו מסביב למפגינים.

"אנחנו דורשים שמישהו ירים את הכפפה ויתחיל להתייחס לעניין הזה ברצינות", אמרה שירי שומינר, אמה של בת ה-3, שהשתתפה אף היא בהפגנה. "יש המון רוכבי אופניים חשמליים שטסים בשדרות ובמדרכות שאין להם פתרון ראוי ולא לנו. אנחנו רוצים שמישהו ייתן על זה את הדעת. המשטרה צריכה לאכוף ומשרד התחבורה צריך להתקין תקנות הולמות".