נגד התנועה, בכביש ראשי. צפו

בני זוג בשנות ה-60 לחייהם נסעו בכביש 38 לכיוון בית שמש כשלפתע עברו, מסיבה לא ברורה, לנתיב הנסיעה הנגדי. התקרית המסוכנת תועדה במצלמת הרכב של נהג שנסע מאחוריהם. למרבה המזל, נתיב הנסיעה היה ריק והאירוע הסתיים ללא נפגעים

זוג בני כ-60 נקלטו היום (ראשון) בעין המצלמה כשהם נוסעים נגד כיוון התנועה בכביש ראשי ובמהירות גבוהה. למרבה המזל, הנתיב הנגדי היה ריק ממכוניות ואיש לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חזרתי עם אשתי והילדות ממעלה אדומים לבית שמש, על כביש 38 לכיוון דרום", סיפר א' שצילם את הסרטון שבו נראית הנסיעה המסוכנת. "פתאום אני רואה את הרכב פונה מנתיב הנסיעה לנתיב הנגדי וממשיך בנסיעה מהירה. חשבתי שהוא שיכור או משהו, אבל אז ראיתי אותו חוזר חזרה לנתיב שלו".

א' המשיך בנסיעה אחרי כלי הרכב כדי לבדוק מי הנהג ומה מצבו. "כשעקפתי אותו ראיתי זוג מבוגר בשנות ה-60 לחייו", המשיך. "מזל שזה הסתיים בלי כלום, אבל אם היה בא רכב ממול, הייתי צריך לטפל בתאונה".

"ניתן היה למנוע את המצב המסוכן"

לטענתו של א', לא מדובר במעשה מכוון וחסר אחריות. "אני חושב שהוא התבלבל", הוא הסביר. "לא היה נראה שמדובר במעשה מכוון או כזה שנובע משכרות. כשהוא פנה בכביש הוא נסע בסדר, לא דפק ברקסים או זיגזג. אני חושב שמדובר בטעות בתום לב".

מעמותת "אור ירוק", שקיבלה לידיה את הסרטון, נמסר כי "בנס גדול לא אירעה כאן תאונת קטלנית". עוד הסבירו בעמותה כי "על פי נתוני בנק ישראל, הסיכון למעורבות בתאונת דרכים בכביש שנמצא בתיקון עולה ב-14%, ולכן משרד התחבורה חייב להגביר את אמצעי הבטיחות באותם כבישים שבהם מתבצעות עבודות ובמיוחד בכבישים מסוכנים כדוגמת כביש 38. ברור שאותו נהג טעה, אך לו התשתית הייתה כזו שלא תאפשר לו לטעות, דוגמת הפרדה זמנית בין הנתיבים, ניתן היה למנוע את המצב המסוכן הזה".

לפני פחות מחודש תועד אירוע דומה בכביש 4, בקטע שבין מחלף גהה למחלף אם המושבות. בתיעוד נראו נהג או נהגת כשהם נוהגים בכביש העמוס בניגוד לכיוון התנועה. במשטרה קיבלו קריאות מנהגים שחלפו על פני הרכב, אך למרות שנשלחו ניידות של משטרת התנועה לכביש - הן לא הצליחו לאתר את המכונית.