בדרך למפכ"לות: ארדן יקיים פגישות עם הניצבים

השר גלעד ארדן יחל מחר בסבב פגישות עם קצינים מהמשטרה ושירות בתי הסוהר על מנת למצוא מחליפים למפכ"ל ולניצב שב"ס. המועמדים המובילים להחליף את דנינו הם הניצבים בנצי סאו, יורם הלוי ואהרון אקסול. רק לאחר הפגישות עמם יחליט ארדן האם לנסות ולאתר מועמד מחוץ לשורות המשטרה

השר ארדן, ארכיון (פלאש 90)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן יחל מחר בסבב פגישות עם 14 הנציבים המכהנים של משטרת ישראל וזאת במטרה לבחון את מועמדותם לתפקיד מפכ"ל המשטרה ונציב שירות בתי הסוהר. על פי הערכות, השר ארדן שואף לבצע את המינויים לתפקידים אלו מתוך שורות הארגונים תחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישות עם הקצינים הבכירים יתקיימו החל ממחר ועד ליום רביעי הקרוב. אם השר ארדן יגיע לאחר הפגישות למסקנה לפיה איש מבין הניצבים המכהנים אינו מתאים לתפקיד, רק אז יפתח את תהליך האיתור גם למועמדים מבחוץ, ניצבים בדימוס או בכירים בצה"ל או בשב"כ.

שלושת המועמדים המובילים כרגע לתפקיד המפכ"ל הבא הם ניצב בנצי סאו מפקד משטרת תל אביב וממלא מקום סגן המפכ"ל, ניצב יורם הלוי מפקד המחוז הדרומי, וניצב אהרון אקסול ראש אגף המבצעים.

המועמדים המובילים (חדשות 2)

השר ארדן כבר קיבל לידיו את התיקים האישיים של כל ניצבי המשטרה וכבר קיים כמה התייעצויות עם בכירים בדימוס - ניצבים ומפכ"לים לשעבר. רובם המליצו לו לבחור מועמד מבפנים ולא להצניח לתפקיד מועמד מבחוץ. דבר שעלול לפגוע במורל בארגון.

במקביל, בשבוע הבא יחל השר ארדן בסדרת מפגשים עם הגונדרים של שירות בתי הסוהר. גם במקרה זה השאיפה של השר למנות לתפקיד נציב שב"ס מועמד משורות הארגון וזאת לראשונה בתולדות המדינה.

אם השר לביטחון הפנים יגיע למסקנה שהוא לא מצליח לאתר מועמד ראוי עד סוף החודש, בכוונתו למנות ממלא מקום לתפקיד מפכ"ל המשטרה או נציב שב"ס לתקופה של כמה שבועות עד שישלים את מלאכת האיתור.