אמו של הרוצח לאלמנה: "אל תפחדי מאיתנו, לא נפגע בך"

בלעדי: אמו של עדן אוחיון, שהורשע ברצח גדי ויכמן, מנסה להרגיע את אלמנתו שתזכה לאבטחה לאחר האלימות מצד משפחתה בביהמ"ש. "אנחנו לא משפחת פשע", אמרה לחדשות 2 Online. "אני יודעת שכואב לה, אני מתנצלת"

מסר הרגעה: אמו של עדן אוחיון, שהרושע ברצח גדי ויכמן לאחר שהעיר לו על רעש באמצע הלילה, מגיבה לראשונה להחלטה להצמיד מאבטחים לאלמנתו מיכל בדיון בבית המשפט העליון בשבוע הבא. "אין לה מה לפחד מאיתנו - אנחנו לא מחפשים לפגוע בה ובשום אדם", אמרה סולי אוחיון לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אוחיון דקר למוות את גדי ויכמן ז"ל בבאר שבע לפני כשלוש שנים לאחר שזה העיר לו ולחבריו על רעש שהקימו מתחת ביתו. השבוע פרסמנו לראשונה כי אחרי שבמהלך הקראת גזר הדין לפני כשנה התפרעו בני משפחתו של אוחיון בבית המשפט, החליטו בפרקליטות להצמיד לאלמנתו, מיכל ויכמן, אבטחה צמודה בדיון הקרוב.

אוחיון מבטיחה שבדיון בעליון לא תהיה התפרצות אלימה. "אנחנו בסך הכל רוצים ומקווים שהאמת תצא לאור ושיפחיתו בעונשו של עדן", היא אומרת. "גרנו בשכנות למיכל ומעולם לא עברנו על המדרכה שליד הבית שלה כדי לא ליצור חיכוך. כאמא אני יודעת שכואב לה. גם אנחנו כמשפחה מרוסקים".

אמו של הרוצח טוענת כי האלימות שהתפרצה מצד קרוביה בדיון לפני כשנה יצאה משליטה. "אנחנו לא משפחת פשע", אמרה. "זה היה מתוך כאב. בני המשפחה שהתפרצו מתנצלים על כך. הם יודעים שהם טעו. אני כל כך מתנצלת".

אוחיון מבקשת שלא להטיל דופי בכל קרוביה. "אל תכפישו את כל המשפחה", אמרה. "עדן עשה טעות קשה והוא משלם עליה, אבל יש לנו עוד ילדים והם לא אשמים במה שקרה עם אחיהם. עדן מודה שהוא עשה טעות והוא מצטער על הכל. הוא סיפר לי אתמול שוב שלא היתה לו כוונה שהדברים יתגלגלו ככה וכואב לו שזה יצא מכלל שליטה".

לצוות ההגנה, שכולל את עו"ד אלי כהן ועו"ד רותם טובול, הצטרף עו"ד ששי גז. "על פי עובדות כתב האישום היו צריכים מלכתחילה להאשימו בהריגה בלבד ולא ברצח", אמר עו"ד גז. "אנחנו בטוחים שבית המשפט העליון ישנה את סעיף האישום מרצח לעבירת הריגה שכן מדובר באירוע תגובתי. גם על פי כתב האישום המנוח נגח בעדן וכתגובה הנאשם דקר אותו דקירה אחת. אני בטוח שבית המשפט העליון יתקן את הסעיף להריגה".

"חוששת שיפגעו בי"

"לאחר מה שקרה בפעם הקודמת, אני חוששת שיפגעו בי", אמרה ויכמן לחדשות 2 Online מוקדם יותר השבוע. "הם אגרסיביים ואלימים ואני לא מסוגלת לעמוד מולם לבד. לפחות עם מאבטחים ארגיש מעט יותר בטוחה".

במהומה הגדולה שפרצה בדיון לפני כשנה, נאלצו מאבטחי בית המשפט המחוזי להבריח את ויכמן מדלת צדדית. "הם איימו עליי והטיחו בי האשמות וצעקות", אמרה. "זה הזוי בעיני שבעלי נרצח ואני צריכה ללכת עם מאבטחים - אני צריכה לפחד מהם?"

ויכמן סיפרה כי החשש ממשפחתו וחבריו של אוחיון הוביל אותה לעבור לשכונה אחרת. "הבת שלי, שהייתה בזמן האירוע בת שנתיים, אובחנה כפוסט טראומטית ומטופלת בשל כך בסורוקה", הוסיפה. "היא כל היום מציירת אותו בשמיים ולא מעכלת שהוא מת".

עדן אוחיון, שהורשע ברצח, נשלח למאסר עולם. הוא ערער על החלטת השופטת רויטל יפה-כ"ץ שקבעה כי "לא פעל מהגנה עצמית, אלא יצא אל 'הקרב' בריצה לכיוונו של המנוח כדי להתעמת עמו כשסכין בידו". סנגורו מבקש להפוך את סעיף הרצח להריגה ולבטל או להפחית את הקנס הכספי שעליו לשלם למשפחתו של ויכמן.