מנכ"ל פרטנר משיב אש: "לאורנג' אין זכות לנתק את החוזה"

מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי משיב אש להודעה הרשמית של אורנג' העולמית ומגיב לראשונה על כוונתה לנתק את הקשר עם החברה הישראלית. "אורנג' נכנעה ללחץ של החרם הערבי", אמר לחדשות 2. "נחשוב כיצד להגיב"

אורנג' העולמית הודיעה כי בכוונתה לנתק את ההתקשרות עם פרטנר הישראלית ולהפסיק את פעילותה בארץ - ובאחרונה זועמים. איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, אמר הערב (חמישי) בריאיון לתכנית "שש" עם עודד-בן עמי כי "אורנג' נכנעה ללחץ של החרם הערבי. אנחנו זועמים על מה שאמר המנכ"ל. אין להם שום זכות לנתק איתנו את החוזה. נבדוק את העניין ונמצה את כל המהלכים שבידינו לנקוט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנבנישתי הוסיף וחזר על המסר של החברה מאז הקריאה לחרם של המנכ"ל העולמי אמש. "פרטנר היא חברה ישראלית", הסביר. "מי ששולט בה הוא חיים סבן, ישראלי-אמריקני, פטריוט גדול, שפועל רבות בעולם למען מניעת ניתוקנו מהעולם".

לדבריו, מאז אמש מקבלת החברה תמיכה רחבה מאוד מהציבור בישראל. "לאף מנכ"ל, בשום מדינה בעולם, לא תהיה הזכות להגיד לנו אף פעם איפה לפעול", הכריז. "אנחנו חברה ישראלית, נמשיך לשרת שלושה מיליון לקוחות מרוצים".

מודים ללקוחות

מאוחר יותר פרסמה פרטנר הודעה רשמית בנושא. "בפרטנר לא התקבלה הודעה כלשהיא בדבר ביטול ההסכם", אמרו בחברה. "לפרנס טלקום אין זכות לסיים את ההסכם מטעמי נוחות, לרבות כתוצאה משינוי המדיניות שלה בדבר הענקת רשיונות שימוש. פרטנר רואה בחומרה רבה את התבטאויותיו האחרונות של יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל פרנס טלקום הפוגעות בערך המותג בישראל עליו מצווה פרנס טלקום לשמור, והיא שוקלת את מכלול האמצעים העומדים לרשותה. אנו מודים ללקוחותינו ולציבור בישראל על תמיכתם בפרטנר ועל כי אינם נותנים ידם לאלה המבקשים לפגוע במדינת ישראל ובחברות ישראליות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לסערה. "אני קורא לממשלת צרפת להתנער פומבית מהאמירה האומללה ומהפעולה האומללה של חברה שנמצאת בבעלות חלקית של ממשלת צרפת", אמר בטקס האזכרה לחללי אלטלנה. "במקביל, אני קורא לטובים בידידנו לומר בקול רם, ברור וצלול שהם מתנגדים לכל סוג של חרם על מדינת היהודים מבלי להתנות התנגדות זאת בדבר".

אורנג': תופסק ההתקשרות עם פרטנר בישראל

מוקדם יותר הערב הודיעה אורנג' העולמית כי בכוונתה לסיים את ההתקשרות עם המפעילה הישראלית פרטנר. ההודעה הזו מגיעה ביום שאחרי ההתבטאות הקשה של מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר במסיבת עיתונאים בקהיר לפיה אילו יכול היה, היה מנתק את הקשר עם החברה הישראלית. עם זאת, הבהירו בחברה כי אין מדובר בצעד פוליטי.

הסיבה לצעד, לדברי אורנג' העולמית, היא שהחברה "לא רוצה להמשיך את נוכחות המותג במדינות שהיא אינה פועלת כמפעילה רשמית. בשל כך ותוך כיבוד הסכמים קיימים, אורנג' מבקשת לשים סוף להתקשרות. קבוצת אורנג' היא מפעילת תקשורת וככזו הדאגה העיקרית שלה היא להגן ולקדם את ערך המותג שלה בשווקים שבו הוא מוצג. הקבוצה אינה עוסקת בכל סוג של ויכוח פוליטי בשום נסיבות שהן".

"קבוצת אורנג' אינה בעלת מניות של פרטנר ואין לה השפעה על האסטרטגיה או הפיתוח המבצעי של החברה", הוסיפו באורנג'. "ההסכם שנחתם לפני הרכישה של אורנג' על ידי פרנס-טלקום בשנת 2000 הוא ההסכם ארוך טווח היחיד למותג ברישיון בתוך קבוצת אורנג'".

"בהקדם האפשרי"

אתמול, במסיבת עיתונאים בקהיר, אמר מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר כי הוא שואף לסיים את ההתקשרות של החברה עם המפעילה בארץ - חברת פרטנר - "בהקדם האפשרי". בדבריו הוא פירט את התכניות העתידיות של החברה במצרים, והוסיף כי אם היה יכול הוא היה מנתק את הקשר עם ישראל, שבה חברים למעלה משלושה מיליון מנויים - "כבר מחר".

הודעת פרטנר ללקוחות, היום

"לבצע את המהלך הזה כרוך בסיכון גדול ובקנסות משמעותיים - ועשוי לקחת זמן רב", אמר רישאר. במקביל לאמירות המטרידות של המנכ"ל, ארגוני זכויות אדם בצרפת לוחצים לאחרונה על הממשלה בפריז, שלה כרבע מאחוזי ההחזקה בחברה, לנתק את הקשרים עם ישראל ולא לאפשר את שירותי החברה בהתנחלויות.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הערב לאיומי החרם האחרונים ואמר כי "באופן מטריד, טרם שמעתי גינויים של ראשי המדינה בצרפת לדברים שהשמיע מנכ"ל פראנס טלקום ואני מצפה שקולם יישמע כאן - בישראל ובקהיר".