האנשים שעצרו הכל כדי לצפות במדגם

בשעה 22:00 בלילה ביום הבחירות הופנו כמעט כל העיניים אל המדגמים. בפאבים הם הופיעו על מסכי הטלוויזיה במקום זמרים, נהגי המוניות נאלצו לעצור את המונה וגם את המכונית, ואפילו בתיאטראות כיוונו את ההפסקה לרגע השיא. כך נראו רגעי המתח - למי שבחר לצאת ולבלות

המתח הרב סביב תוצאות מדגם הבחירות של חדשות 2 אמש (שלישי) לא הרפה גם מאלו שנעדרו מבתיהם עת ההכרזה על תוצאותיו. בכבישים, בפאבים ברחבי הארץ, בתיאטרון ואפילו תחת חופת הקידושים לא יכלו המצביעים להמשיך ולחשוב על החיים עצמם מבלי להתעדכן כיצד עלה בידם להשפיע מוקדם יותר באותו היום בקלפיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות שההצגה חייבת תמיד להימשך, יצאו אתמול שחקני ההצגה "קזבלן" בתיאטרון הקאמרי להפסקה יזומה ומתוכננת בשעה 22:00 בדיוק. איש מהם לא יכול היה לגרור עוד את תחושת חוסר הוודאות שאפפה את האולם גם אל תוך המערכה הבאה. "קיוויתי ליותר טובות", אמר השחקן שלמה וישינסקי כשהוא מתקשה להסתיר את אכזבתו מהתוצאה. "קיוויתי שיהיה אפשר לעשות שינוי".

גם בקהל ניצלו את ההפוגה כדי להעביר את הסמארטפונים ממצב "שקט" ולבדוק מי ירכיב את הממשלה הבאה. "ידעתי שביבי ייקח בסוף", אמר אחד הצופים בסיפוק. "למרות שגם המחנה הציוני קיבל המון מנדטים. יותר מדי מנדטים".

באותה השעה בקיבוץ נען, שוב התחוור לדורון ולרותם שהם לא מצאו להם סתם עוד ערב להתחתן בו. כדי שהאורחים הרבים יוכלו להקדיש להם מעט תשומת לב, נאלצו בני הזוג לעכב את החופה לטובת הקרנת תוצאות המדגם של חדשות 2.

גם על מסכי המקרנים בפאבים שברחבי הארץ החליפו תוצאות המדגם את משחקי הכדורגל האנגלי. בין כוס בירה לעוד רול של סושי, אחרי פרסום התוצאות הגיעו גם הוויכוחים. "אני שמח", אמר אחד המבלים לתדהמת חבריו. "אבל שום דבר לא ישתנה פה. הכל יישאר בדיוק אותו הדבר, בינינו".