כרמיאל: קטין התמוטט משתייה, העסק נסגר

לאחר התמוטטותו של בן 14 בכרמיאל משתיית אלכוהול, חבריו תוחקרו והובילו את המשטרה לפיצוציה שמכרה אלכוהול לקטינים. בתום שימוע הוחלט לסגור את העסק ל-30 יום. "מקרה זה הוא עדות נוספת למסוכנות התופעה של צריכת אלכוהול בקרב בני נוער", אמר מפקד התחנה

אילוסטרציה (רויטרס)

כך ייעשה לעסק שמכר אלכוהול לקטין: בסוף השבוע האחרון התמוטט קטין בן 14 בכרמיאל, לאחר שצרך אלכוהול בכמות מרובה. הנער פונה במצב קשה אך לאחר מכן השתפר מצבו, וחקירת המשטרה הצליחה לאתר את בעל העסק שסיפק לנער את השתייה החריפה בניגוד לחוק - ולסגור את העסק לחודש שלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חוקרי תחנת כרמיאל, בראשותו של רפ"ק גיל משולם, חקרו את הנערים המעורבים ואספו ממצאים שהביאו אותם את בעל פיצוציה בעיר. בעל העסק ואחד העובדים במקום נחקרו בחשד למכירת האלכוהול לקטינים, ולאחר שימוע הוחלט להוציא כנגד העסק צו סגירה ל-30 יום.

מפקד תחנת כרמיאל, נצ"מ ויקטור בוסקילה, התייחס לחקירה ואמר: "מקרה זה הוא עדות נוספת למסוכנות התופעה של צריכת אלכוהול בקרב בני נוער, לקראת חודשי הקיץ אנו נמשיך ואף נגביר הפעילות כנגד תופעה זו".

במשטרה סיפרו כי לא מדובר במקרה בודד: בפעילות יחידות הנוער של תחנות המשטרה במחוז צפון בלבד, נפתחו מתחילת השנה למעלה מ- 140 תיקי פלילים כנגד בעלי עסקים בתחום מחוז צפון שנגדם נאספו ראיות למכירת אלכוהול לקטינים.

צו סגירה על מכירת אלכוהול. ארכיון (חדשות 2)

"לא קל לראות את הילד בטיפול נמרץ"

בני המשפחה אמרו לחדשות 2 Online השבוע כי הנער בן ה-14 אינו זוכר דבר מאירועי הלילה בו התמוטט. "הבן שלי הוא ילד רגיל וטוב. לומד בכיתה ח' ויצא לבלות עם חברים כמו שהוא נוהג לעשות מדי פעם. אנחנו עדיין לא באמת יודעים ומבינים מה קרה שם וממה הילד נפגע", סיפר אביו.

"לא קל לראות את הילד שלך שוכב ככה בטיפול נמרץ", הוסיף האב. לדבריו, קצת לאחר השעה חצות הזעיקה אותו אחת השכנות שהייתה נוכחת בעת הטיפול בבנו שהתמוטט ברחוב לא רחוק מבית המשפחה, לאחר בילוי רווי אלכוהול עם חבריו. צוותים של מד"א העניקו טיפול רפואי לבן ה-14 שנמצא שרוע על המדרכה ופינו אותו לבית החולים.

"אתה לא מעלה על דעתך שהוא בכלל מעורב בדברים כאלה. ברור שידענו שהתופעה קיימת בקרב צעירים בגילו, דיברנו על זה בבית, והזהרנו אותו", סיפר האב שנמצא כעת לצד בנו בבית החולים.