‫תאונה בגולן: אם ו-2 ילדיה נהרגו

מיניבוס ומכונית פרטית התנגשו על כביש 98, סמוך לקיבוץ אל-רום. התוצאה: אישה כבת 40, ילד בן 10 וילדה בת 6 נהרגו. האב ואחות נוספת, בת 3, נפצעו קשה ופונו לביה"ח רמב"ם שבחיפה. נהג המיניבוס נפצע קל‬

זירת התאונה הקשה

טרגדיה ברמת הגולן: חמישה בני משפחה אחת נפגעו לפנות ערב (שני) בהתנגשות חזיתית בין הרכב שבו נסעו לבין מיניבוס ריק מנוסעים בכביש 98, סמוך לכניסה לקיבוץ אל-רום. ריהאם חרפאני, בת 36, ושני ילדיה - אמיר (9) וליאה (6)- נהרגו. האב (40) נפצע אנושות ובת נוספת (3) נפצעה קשה ואושפזו בבית החולים זיו שבצפת. נהג המיניבוס (55) פונה לבית החולים זיו בצפת במצב קל-בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות גדולים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום נאלצו לקבוע בשטח את מותם של האישה ובנה. מותה של הילדה בת -6 נקבע בדרכה למנחת מסוקים סמוך לקראת פינוי. הרופאים נאבקים על חייו של האב, שסובל מפגיעה רב מערכתית.

פראמדיק וחובש מד"א ירוחם קנטמן ומשה מור-יוסף שהגיעו לזירה סיפרו כי "מדובר בתאונה קשה מאוד. הזירה הייתה מורכבת והנפגעים היו לכודים. על הכביש ראינו רכב מעוך שהתנגש במיניבוס. הענקנו לנפגעים טיפול רפואי תוך חילוצם מהרכב וביצענו פעולות החייאה באישה כבת 40 שלאחר ניסיונות להציל את חייה נאלצנו לקבוע את מותה במקום".

מפקד חטיבת גולני, אלוף משנה רסאן עליאן, נהג ברכב סמוך בשעת התאונה והיה הראשון לסייע בחילוץ הנפגעים מהרכב. בשלב זה עדיין לא ברור מה גרם לתאונה הקשה. על פי חלק מהעדויות, סוס שהיה על הכביש גרם לשני כלי הרכב לסטות מדרכם ולהתנגש בעוצמה.

בוחני אגף התנועה ממשיכים לפעול בזירה לחקירת נסיבות התאונה. בעקבות התאונה נסגר כביש 98 לתנועה בשני הכיוונים בין צומת אל-רום לבוקעתא. מתחילת השנה נהרגו 150 בני אדם בתאונות דרכים, לעומת 118 הרוגים בתקופה המקבילה אשתקד - עלייה של כ-30%.