ת"א: פגעו בבת 3 עם אופניים חשמליים, איימו ונמלטו

פרסום ראשון: בני נוער שנסעו בפראות על אופניים חשמליים פגעו בילדה בת שלוש ששיחקה עם הוריה בשדרות ההשכלה בתל אביב. אביה פינה אותה לבית החולים, שם היא מתאוששת מהפציעות. "אין אכיפה לתופעה הזו, תהיה פה שפיכות דמים", מזהירים ההורים

האופניים לאחר הפגיעה (חדשות 2)

מאות בני אדם נפגעו בשנה החולפת ממה שכבר הפך למכת מדינה של ממש - הנסיעה הפרועה של בני נוער באופניים חשמליים: הוכחה כואבת לכך קיבלו אמש הורים שבילו עם ילדיהם בשדרות ההשכלה בתל אביב. הילדים שיחקו בנדנדות בהשגחת הוריהם, אלא שאז הגיעו למקום שני נערים שרכבו בפראות על האופניים הממונעים, פגעו בילדה בת שלוש וגרמו לפציעתה. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבת שלי שיחקה בנדנדות ורצתה לקחת את המוצץ ממני", סיפר לחדשות 2 Online רונן, אביה של הילדה. "היא חצתה את המדרכה וחזרה לנדנדה ואז פתאום היה בום. שני ילדים שרכבו על אופניים חשמליים פגעו בה, היא עפה כמה מטרים באוויר והתגלגלה על הרצפה".

תחילה שקל האב להזמין אמבולנס, אך לבסוף החליט לפנות בעצמו את בתו לבית החולים דנה לילדים באיכילוב, שם היא טופלה עד השעות המאוחרות של הלילה, כשהיא סובלת מפציעות בכל חלקי גופה ומשפשופים עזים. היום היא טופלה אצל אורתופד מאחר והתקשתה ללכת מאז האירוע.

הילדה שנפגעה (חדשות 2)

"פגעו בי, הייתה תאונה, כואב לי", אמרה הילדה בבכי לאביה, לאחר המקרה. בזמן שהאב המודאג טיפל בה במקום התאונה, הורים אחרים שהיו במקום עיכבו את שני הילדים הפוגעים. על פי עדי ראייה, אחד מהם החזיק באופניים החשמליים כדי למנוע מהם לברוח עד להגעת המשטרה או הוריהם.

הילדים איימו, קיללו וברחו

"אחד הילדים שם איים על ההורים וקילל אותם, אז הוא שחרר לו את האופניים והם ברחו", סיפר האב. לדבריו, לילדים פשוט לא היה אכפת מהפגיעה. "פנינו לעיריית תל אביב עשרות פעמים בשל מה שקורה בשדרות ההשכלה וחוסר האכיפה שם, זו סכנה שם להולכי רגל".

לאחר זמן מה הגיע למקום שוטר בעקבות קריאת ההורים. במשטרה פנו היום למשפחה וביקשו מהם למסור עדות. "זה לא מקרה יחיד, מישהו צריך לשים סוף לעניין הזה כי אנשים נוספים ייפגעו", אמרה אמה של הילדה.

תהילה, אם לשלושה ילדים המתגוררת בשכונה סיפרה לחדשות 2 Online על ההתרחשות בשדרה. "שיחקנו עם הילדים, ילד שהרכיב חבר שלו ונסע בפראות התנגש בילדה הקטנה ששיחקה והעיף אותה. הוא התחיל לקלל וכמעט היו שם מכות, הילדים לקחו את האופניים וברחו. אנחנו מיואשים שאין אכיפה לאופניים חשמליים באזור, אנחנו פוחדים משפיכות דמים".

מדובר בתופעה שהולכת ומתפשטת בשנים האחרונות כשיותר ויותר בני אדם בישראל נפצעות בתאונות שבהן מעורבים אופניים חשמליים. כך למשל, על פי נתוני "אור ירוק", בשנת 2014 נפגעו 248 בני אדם לאחר שהיו מעורבים בתאונות עם אופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים. עלייה חדה לעומת 2013 שבה נפגעו 81 בני אדם, ושנת 2012 שבה נפגעו 17 בלבד.

על פי הנתונים, 90% מהאנשים שאושפזו היו הרוכבים עצמם ו-10% הולכי רגל. אחד מכל ארבעה מאושפזים הוא ילד צעיר בגילאי 10-14, גיל בו אסורה הרכיבה. אחד מכל עשרה מאושפזים בתאונת אופניים חשמליים או קורקינטים ממונעים הוגדר במצב קשה, 18 הפכו נכים. ״האחריות היא של משטרת התנועה שלא אוכפת את החוק ומאפשרת לרוכבים לסכן בכל יום ילדים וקשישים שהולכים במקום שאמור להיות הבטוח עבורם״, הדגישו בעמותת אור ירוק.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני