צפת: 4 ילדים ננעלו בכספת וחולצו

בתום שעה ארוכה ומתוחה הצליחו כוחות ההצלה לחלץ את ארבעת הילדים, בני 13-15, ללא פגע. קודם לכן הוזעק למקום פורץ מנעולים לאחר שהניסיון לפתוח את הכספת בקניון מרכז צליל בעיר באמצעות המפתחות נכשל

כוחות משטרה וצוותי כיבוי והצלה הצליחו לחלץ סמוך לשעה חצות (ראשון) את ארבעת הילדים בני 13-15 שננעלו בתוך חדר כספות בחניון של קניון מרכז צליל בצפת. מצבם של הילדים מוגדר טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הערב המאוחרות התקבל הדיווח הראשוני על שני בנים ושתי ובנות שנלכדו בכספת המשמשת את צוות הביטחון בקניון. הילדים שננעלו דיווחו למוקד 100 כי נלכדו ולמקום הוזעקו שוטרי סיור שתקשרו איתם מבעד לדלת.

ניסיון לחלץ את ארבעת הילדים (דוברות כבאות מחוז צפון.)

תחילה הוזעק למקום אדם שהחזיק בידיו את המפתחות לחדר, אך הניסיון לפתוח את הדלת באמצעות המפתחות נכשל ועקב כך הוזעק למקום פורץ מנעולים. הכוחות במקום הדגישו בשלב זה כי הם "ערוכים לכל התפתחות".

"ברגע שהגענו למקום ביצענו קשר ראשוני עם הלכודים כדי לראות שהם נושמים ושיש להם נתיב אוויר", סיפר אורן דבדה משירותי כבאות גליל-גולן. "המשכנו לבצע פעולות פריצה וחילוץ כדי לעקור את דלת הכספת וכל כמה דקות עשינו הדממה כדי להיות בקשר קולי עם הלכודים".

"לבסוף ביצענו פריצה מוחלטת של הדלת והוצאנו את הלכודים כשהם במצב די אפאתי אבל כולם בהכרה", הוסיף דבדה. הילדים, שחולצו במצב טוב, הועברו לידי אנשי מגן דוד אדום וכעת יבדקו במשטרה כיצד ננעלו ארבעת הילדים בחדר האטום.