מנשק קמעות? גרבוז התקין מזוזה

אחרי הסערה שעורר "נאום הקמעות" בעצרת השמאל בכיכר רבין, תועד האמן כשהוא קובע את תשמיש הקדושה בביתו. גרבוז: "לא מתנצל על נאום הקמעות; הייתי חוזר שוב לכיכר ואומר את אותם הדברים"

אחרי נאום "מנשקי הקמעות" שהפך אותו ליעד לביקורת חריפה על זלזול ביהדות ובמסורת, תועד אתמול (ראשון) האמן יאיר גרבוז מתקין מזוזה בביתו. סמוך למועד הבחירות נשא האמן נאום חריף במיוחד בו קשר בין אנשים ש"משתטחים על קברי צדיקים" ל-"עשבים שוטים ולמטרידים מינית ואנסים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 אמר גרבוז: "תן לי את הכיכר ואני חוזר מילה במילה עוד פעם. גם שם לא אמרתי מזוזות. האנשים האלה (אנשי ועד מתיישבי שומרון - ע.ח) הביאו לי מתנה, אני אדם נימוסי".

דבריו של גרבוז בכיכר רבין גררו תגובות נזעמות במיוחד מכל הקשת הפוליטית, בעיקר מהימין. במחנה הציוני מיהרו להתנער מנאומו של גרבוז ואמרו כי הם "מגנים אמירות הפוגעות בציבור בגין אמונתו".

"דבריו הדוחים והגזעניים של יאיר גרבוז נגד ציבורים שלמים במדינת ישראל מציפים את השנאה העמוקה שטבועה בו ובחבריו מהשמאל שחושבים כמוהו - כלפי כל מי ששונה מהם", אמרו בליכוד בתגובה לדברים.

"גרבוז וחבריו אינם בוחלים בשום אמצעי כדי להפיל את ממשלת הליכוד הלאומית בראשות נתניהו ולהמליך במקומה ממשלת שמאל של ויתורים ונסיגות בראשות ציפי ובוז׳י".