המתנדב שהציל את גיא סיפר לאמו: "חילצתי אותו - והרכב התפוצץ"

במאי 2013 התנגש רכב מסוג ב.מ.וו במכונית פורשה בה נסעו חנן גולד ז"ל ובנו גיא במחלף בר אילן. שנתיים אחרי, שמעה אלמנתו של חנן, ריטה, ממתנדב "איחוד הצלה" שחילץ את בעלה המנוח מהרכב הבוער והציל את בנה על הרגעים הקשים. צפו בשיחה המרגשת

שנתיים חלפו מאז "תאונת מכוניות היוקרה" במחלף בר אילן, בה נהרג חנן גולד ובנו גיא בן ה-15 נפצע קשה. במהלך השנתיים האחרונות עבר גיא כ-50 ניתוחים והדרך לשיקום עוד ארוכה. בשבוע שעבר שמעה אמו ריטה לראשונה מפיו של מתנדב "איחוד הצלה" שחילץ אותו מהרכב הבוער על הדקות הגורליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

התאונה קרתה ביום שישי בצהריים בעת שחנן לקח את בנו, אז בן 15, לסיבוב ברכב אספנות מסוג פורשה. מכונית שנסעה בסמוך אליהם איבדה שליטה והתנגשה ברכבם. נהג הרכב הפוגע יצא ללא פגע ומאוחר יותר נעצר בחשד שהיה תחת השפעת אלכוהול. חנן וגיא נפצעו קשה וסבלו מכוויות קשות בכל גופם. לאחר שבועיים נפטר חנן מפצעיו בבית החולים.

בחמישי האחרון שמעה לראשונה ריטה, אלמנתו של חנן, על הרגעים הראשונים שלאחר התאונה מפיו של אהרל'ה קליין, מתנדב "איחוד הצלה" שהגיע למקום דקות ספורות אחרי ההתנגשות וחילץ את בעלה ובנה מהרכב הבוער.

בזכות האופנולנס חייו של גיא ניצלו 

המעמד המרגש קרה באירוע שנערך ברמת השרון לרגל השקת "אופנולנס" (אופנוע אמבולנס), שנתרם על שמו של חנן ז"ל. את ריטה העלו בשיחת סקייפ מבוסטון, לשם עברה יחד עם בנה על מנת להשלים את הטיפולים הרפואיים בכוויות שעדיין מכסות 75% מגופו.

"אני אחזור ליום ההוא", פתח קליין את הסיפור. "הייתי ברחוב המקביל לכביש גהה וראיתי פטריית עשן. הגעתי למקום ונגלה אליי מחזה מחריד, ואני ראיתי כמה דברים קשים בחיי. שניהם צרחו מכאבים וסבלו מכוויות".

זירת התאונה, מאי 2013

"הוצאתי קודם כל את חנן", סיפר המתנדב לריטה, שהחלה לבכות. "הפשטתי אותו מבגדיו כי כל גופו היה מלא כוויות. הוא התהלך וצעק כל הזמן: 'הבן שלי ברכב, תוציא אותו'. הוא היה נראה לי במצב הרבה יותר טוב מהבן. הוא התהלך, אך הוא המשיך וזעק לעברי: 'הבן שלי ברכב, תוציא אותו'. אמרתי לו שיתרחק כשהרכב התחיל להישרף".

קליין תיאר כיצד ניגש למכונית, הוציא מהכיס את המספריים, גזר את חגורת הבטיחות וצעק לעבר חייל שהתקרב שיבוא לעזרתו. "הוצאנו את גיא מהרכב הבוער והשכבנו אותו על הרצפה", ציין המתנדב. "ראינו שהוא מלא כוויות קשות. הרחקתי אותו מהרכב ולאחר 30 שניות בדיוק היה שם פיצוץ גדול ששרף את הכל. הכל עלה בלהבות. המהירות והזמינות של האופנולנס (אופנוע אמבולנס) והציוד שהיה לי בתוכו סייע לי להציל את גיא".

"נסגר מעגל". ריטה וחנן ז"ל

"חנן היה אופנוען בנשמתו"

לפני 8 חודשים נערך אירוע התרמה ל"איחוד הצלה" בבוסטון, שם פגשה ריטה את נשיא הארגון אלי ביר. היא סיפרה לו על התאונה והוא מיד נזכר בסיפור ופירט בפניה כמה דברים שטרם ידעה. בני משפחת רוברטס, שבינם לבין ריטה נוצר קשר מיוחד מאז עברה לבוסטון, התרגשו לשמוע אודות אומץ לבו של קליין והחליטו לתרום "אופנולנס" חדש לארגון.

הם ביקשו שהאופנוע ישא עליו את שמו של חנן ז"ל וכי מי שירכוב עליו יהיה לא אחר מאשר ארה'לה. ביום חמישי האחרון התרומה התגשמה כשהאופנוע החדש שהושק בסניף בני ברק.

"מאבק יומיומי"

"גיא הגיע לכאן מתנדנד בין חיים למוות", סיפרה אמו לחדשות 2 Online. "הוא הגיע במצב קריטי. אמנם הצילו את החיים שלו בארץ, אבל אנחנו כאן במאבק יומיומי. כשהוא התאושש היה צריך להסביר לו הכל, מה שקרה באותו יום שישי יפה ושקט, שעות ספורות לפני כניסת השבת. היה צריך להסביר לו מה הוא איבד וכיצד החיים שלו יראו מהיום והלאה".

ניתן להבחין בקושי העצום של ריטה להשלים עם גורלה, גם שנתיים לאחר הטרגדיה, אך למרות ההתמודדות הקשה היא מלאת תקווה. "החלום של גיא היה להתגייס לצבא ליחידה קרבית, כך הוא חונך וכך אבא שלו ראה את העתיד שלו", היא אומרת. "היום גיא כבר מבין שהוא לא יהיה מסוגל לעשות את זה אבל הוא מקווה להתנדב לצבא".

חנן גולד ז"ל היה עורך דין מצליח, שהחל את דרכו בתחום הפלילי ולאחר מכן עבר לעריכת דין בתחום המסחרי בינלאומי. "הוא היה אופנוען בנשמתו", ציינה אלמנתו בגעגוע. "לאורך כל חייו הוא נסע על אופנועיו ואהב אותם בכל לבו, כעת נסגר מעגל, על האופנוע שנוסע אהרל'ה חרוט שמו 'חנן גולד' ובאמצעותו הוא יציל אנשים אחרים".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv