רעש אדמה ביפן, סערת פיפ"א נמשכת

ביקורת בעולם הערבי על רג'וב, שמשך את הבקשה להשעות את ישראל מפיפ"א; נשיא פיפ"א מאשים את ארה"ב בחקירה נקמנית; ראש מועצת מטולה נפטר לאחר מאבק במחלה קשה; ורעידת אדמה נוספת הכתה באסיה, לפי שעה ללא נפגעים. סיכום חדשות השב

רעידה ביפן, ארכיון (רויטרס)

אלו הידיעות המרכזיות שפספסתם במהלך סוף השבוע: ביפן רעדה היום (שבת) שוב האדמה, כאשר רעש בעוצמה של 7.8 התרחש כ-200 קילומטרים מחופי המדינה. למרות העוצמה החריגה, לא דווח על נפגעים ולא הוצאה אזהרת צונאמי. עם זאת, תושבים דיווחו על נזק ורעיידות מבנים שהגיעו גם לבירה טוקיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לאחר שישראל ניצלה מהשעייה מהכדורגל העולמי, ביקורת חריפה נמתחה בעולם הערבי על יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב: ירדן קראה לשלול את אזרחותו ובחמאס כינו את משיכת הדרישה להרחיק את ישראל מפיפ"א "פחדנית".

בהתאחדות הכדורגל העולמית, בה נבחר בלאטר השנוי במחלוקת לכהונה חמישית, נמשכת הטלטלה שהחלה עם מעצר הבכירים: בלאטר האשים את ארצות הברית ואמר כי מעצר הבכירים "לא היה מקרי". יו"ר הארגון רמז כי החקירה בארצות הברית נגד פיפ"א נובעת מההפסד של האמריקנים לקטאר סביב אירוח מונדיאל 2022. גם האיומים לפיצול בארגון נמשכים, כאשר יו"ר התאחדות הכדורגל האירופאית (אופ"א(מישל פלטיני רמז שההתאחדות תשקול לעזוב את פיפ"א.

ושיחות הגרעין נמשכות, חודש לפי תאריך היעד: בז'נבה נפגשו היום שר ההגנה האמריקני ג'ון קרי ושר החוץ של אירן מוחמד זריף על מנת ליישב את המחלוקות שנותרו. הממונה על המשא ומתן מטעם אירן, עבאס אראקצ'י, התייחס היום לאחת מנקודות המחלוקת בין הצדדים ואמר שארצו לא תאפשר למשגיחים לפקח על מתקני הצבא במדינה.

נפטר בגיל 62. הרצל בוקר (הרצל בוקר)

ראש מועצת מטולה, הרצל בוקר, נפטר היום בגיל 62 לאחר מאבק במחלה קשה. עם שחרורו מצהל בדרגת סא"ל בשנת 1993 מונה בוקר למזכיר מועצה מקומית מטולה במשך 11 שנים ובשנת 2008 נבחר לראשות המועצה. הרצל הותיר אחריו את אשתו רחלי ושלושת ילדיהם - שני, גיא ויובל.

והודעה מרגיעה לכל מי שמתכוונים לנסוע מחר בבוקר ברכבת - בוטלה השביתה ברכבת ישראל. נציגי ההנהלה וועד העובדים הסכימו אתמול להיכנס למו"מ אינטנסיבי בשבועיים הקרובים, שבמהלכו יקפיאו את כל צעדיהם האחרים. העובדים איימו לפתוח מחר בשביתה ללא הגבלת זמן, וההנהלה ביקשה להוציא להם צווי מניעה. ברגע האחרון נשיאת בית הדין לעבודה אפרת לקסר שכנעה את הצדדים להיכנס למו"מ נמרץ, שיאפשר את המשך תנועת הרכבות.