בית זית: אותרה גופת הצעיר שנפל למאגר מים

כוחות גדולים הכוללים צוללנים, שוטרים, מתנדבי יחידות החילוץ ופרמדיקים של מגן דוד אדום גילו את גופת הצעיר, כבן 20, שנכנס למאגר המים וככל הנראה טבע למוות

נמצאה גופתו של צעיר כבן 20 שנעדר אחר הצהריים (חמישי) במאגר מים ביישוב בית זית הסמוך לירושלים. כוחות גדולים שפתחו בסריקות אחריו גילו את גופתו, ונראה שהוא טבע למוות במאגר המים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באירוע קשה מאוד", תיאר חיים אוטמזגין, מפקד זק"א שהיה במקום. "הצוללים של זק"א הוזנקו לזירה תוך דקות מרגע קבלת ההודעה, היות ורצינו להספיק לחפש כשיש אור יום. פרשו מסביב למאגר המים ציוד תאורה, כי זה מקום שמאוד קשה לחיפוש. יש בוץ בעומק של עשרה מטרים וזה מאוד מקשה את החיפושים".

בית זית, היום (כבאות והצלה ירושלים)

"לאחר כשעתיים של חיפושים מעל ובעומק המים אותרה גופתו", הוסיף אוטמזגין. "לצערי, המקום זכור לנו מלפני שנה כשתלמיד ישיבה טבע למוות. למרות המודעות בשנים האחרונות, עדיין יש לחזור וללמד על הסכנות שיש במקום ללא מציל".

מוקדם יותר הערב סיפר מפקד הכבאות במקום: "לפי דיווח שקיבלנו, נער שגילו עוד לא ידוע נעלם פה בסכר. יחידת חילוץ של כבאות והצלה ירושלים סורקת את המקום ומנסים לאתר אותו".

ככל הנראה, הנער וחבריו ניסו לשחות מצד אחד של המאגר לצידו השני - לרוחבו. עוד נראה כי אחד מחבריו ניסה לשחות אחריו אך משלא הצליח להגיע אליו - חזר. בחיפושים השתתפו צוללנים, כוחות משטרה גדולים, מתנדבי יחידות החילוץ ומגן דוד אדום.

בשבוע שעבר חיפשה המשטרה אחר צעיר בן 21 שנעדר בחופי הכנרת. חבריו של הצעיר, תושב הצפון, דיווחו על היעדרותו בזמן ששהו יחד בחוף כורסי, בחופה המזרחי של הימה. כעבור שעות אחדות אותרה גופתו.