העובדים בשרב: בין 0 ל-40 מעלות

לא כל הישראלים שיצאו הבוקר לעבודה מחכים כבר לחזור הביתה למזגן. למעשה, יש מי שמרגיש דווקא די בנוח בעבודה. עובדי הגלידריות התמקמו ליד המקפיא וסיפקו הפוגה צוננת ללקוחות. פועלי הבניין לעומת זאת, שעבודתם קשה בכל יום, נאלצים להתמודד היום עם אתגרים מסוג אחר. ביקרנו בשני המקומות כדי לבדוק איך זה מרגיש. צפו

ביום חם שכזה, ישראלים רבים מעדיפים ודאי להישאר בבית ולא להתרחק מהמזגן, אבל לרוב אין ברירה ומוכרחים לצאת לעבוד. יש מי שמתנחם בעובדה שגם מקום העבודה שלו צונן כמו הבית, אולי אפילו יותר ממנו, ויש מי שנאלץ לעבוד תחת השמש הקופחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את היום (רביעי) פתחנו בביקור בגלידריית "וניליה" במרכז תל אביב. "אומרים שיש כמעט 40 מעלות בחוץ", אמר רועי רמז, העובד בגלידרייה. "חם מאוד, אנשים מחפשים משהו קר, צונן ומאוד טעים ומתוק להתרענן איתו. נשאר להם רק לבחור מבין עשרות הטעמים".

"אנשים אומרים לי 'חם לי, תציל אותי' ובימים שכאלו אנחנו ממליצים בעיקר על סורבה מפירות טריים", הוסיף רועי. "כשאתה עומד מאחורי גלידות וכל סביבת העבודה שלך היא כל כך מתוקה, אני מעדיף להישאר פה ולא להסתובב בחוץ".

לא רק העובדים שמחים לעמוד סמוך למקפיא. גם הלקוחות מגיעים לגלידריות יותר מהרגיל, במטרה לברוח - ולו לכמה דקות - מהשרב הכבד שבחוץ. "מאוד חם וראיתי חנות גלידה, אז אמרתי 'למה לא, בוא נקנה'", אמר הילד שון נחימוב לחדשות 2 Online.

פועלי הבניין: "עובדים בפנים ושותים הרבה מים"

לא רחוק משם שוכן אתר בנייה, שם מזג האוויר הרבה פחות סימפטי. עבודתם של פועלי הבניין קשה בכל מקרה, אבל היום הם מתמודדים עם אתגר מסוג אחר לגמרי. בחברת הבנייה של צבי פוקס הדגישו שבימים חמים כאלו הם מקפידים שהעובדים באתר הבנייה יחבשו כובעים וישתו הרבה מים.

"אנחנו משתדלים לעשות את העבודות העיקריות שבחוץ בשעות הבוקר", הדגיש מנהל הביצוע של החברה, הלל כהן. "לקראת 11 או 12 בצהריים אנחנו מתכנסים לתוך הבניין. רק עבודות שחייבים אנחנו מבצעים בחוץ, ועבודות קיצוניות כמו איטום גגות אנחנו אפילו ביטלנו היום ונדחה לתקופה קצת יותר קרה".

"כל הפועלים קיבלו הנחיות לשתייה מרובה של מים, להיזהר מעבודות בגבהים, סחרחורות ודברים כאלה, הם לבושים כמובן בהתאם ומינינו בן אדם שיוודא שהם מקבלים את המים שצריך ושותים", הוסיף כהן.

הפועלים, למרות החום הכבד, שומרים על חיוך ומצב רוח טוב. ג'מיל שהיר, העובד בגבס ובמברגה, אמר לחדשות 2 Online: "היום יותר טוב לעבוד בפנים, לא לעבוד בחוץ בכלל, ותמיד לשתות מים". מוחמד משעל, המבצע עבודות חשמל על גג הבניין, הוסיף: "אין לנו ברירה. התחלנו - צריך לגמור".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv