שריפת יער גדולה באזור בית שמש, בתים עלו באש בתל מונד

20 צוותי כיבוי בסיוע מטוסים השיגו שליטה על הלהבות ביער סמוך לעיר. מפקד הכיבוי: "תנאי מזג האוויר קשים ביותר, מתמודדים עם אש אדירה". תל מונד: 3 בתים עלו באש. עיכובים בתנועת הרכבות ברחבי הארץ

החום הכבד ששורר בכל הארץ גורם לגל שריפות: 20 צוותי כיבוי, בסיוע מטוסים, הצליחו להשתלט על שריפת יער גדולה באזור בית שמש. בתל מונד התפשטה שריפה לבתי מגורים שניזוקו קשות. לא היו נפגעים. ביישוב סלעית בשומרון פועלים צוותי כיבוי לכבות שריפת קוצים. ברכבת ישראל אומרים כי בשל עומס החום הכבד והתחממות המסילות, הוגבלה זמנית מהירות הרכבות ל-80 קמ"ש בכל הארץ. בעקבות זאת, יחולו עיכובים בתנועת הרכבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

באזור בית שמש פרצה שריפת יער גדולה ולמקום הוזעקו צוותי כיבוי רבים וארבעה מטוסי כיבוי. מפקד כבאות והצלה בית שמש טפסר ראובן יצחק אמר כי "20 צוותי כיבוי פועלים בשטח בסיוע ארבעה מטוסים המטילים חומרי כיבוי אל תוך האש. הופעל נוהל גיוס חירום של לוחמי האש מבית שמש".

הושגה שליטה על האש. זירת האירוע בתל מונד (דוברות כבאות והצלה נתניה)

ככל הנראה, השריפה בתל מונד התחילה כשריפת קוצים והתפשטה לבתי מגורים ברחוב הגולן. האש גרמה לפיצוץ בלוני גז בחלק מהבתים, שניזוקו קשות. למרות הנזקים, הושגה לבסוף שליטה על האש. שוטרי תחנת שדות עוסקים בבידוד הזירה אך טוענים כי מוקדם לקבוע מה גרם לפרוץ השריפה.

הוא הדגיש כי יש סיוע של מחוזות אחרים שגם מהם הוקפצו צוותים: "לוחמי האש בגבורה עילאית מחרפים נפשם בחזית האש בתנאי מזג האויר קשה ביותר, תוך שהם מתמודדים עם אש אדירה".

גם בשומרון פועלים צוותי כיבוי שמנסים להשתלט על שריפת קוצים, עשבייה ועצי זית במרחק של כשלושה ק"מ מהיישוב סלעית. ארבעה מטוסי כיבוי הוזעקו לסייע.