שבועות שמח: כ-100 אלף מטיילים בשמורות הטבע

עשרות אלפי ישראלים מנצלים את סוף השבוע הארוך שהביא עמו חג השבועות ומטיילים ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים נמסר שהמקומות הפופולריים הם אתרי המים בצפון, בשל מזג האוויר החם. גם בכנרת עמוס: מתחילת חג המים ביקרו באגם הלאומי 55 אלף בני אדם

חג השבועות בעיצומו וברשות הטבע והגנים מסכמים את היומיים האחרונים עם הערכה של כ-200 אלף מטיילים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. במהלך היום (ראשון) ביקרו באתרים השונים כ-100 אלף מטיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזג האוויר החם גרם לעשרות האלפים לנהור בעיקר לאתרי המים בצפון: שמורת טבע נחל עיון, שמורת טבע בניאס, שמורת טבע תל-דן והמג'רסה. גם חופי הרשות היו מלאים היום - גן לאומי פלמחים, גן לאומי אשקלון וגן לאומי בית ינאי.

משפחות רבות הסתפקו בטיול של יום אחד ובסופו חזרו הביתה, אולם כ-14 אלף בני אדם לנו בחניוני הלילה של הרשות מאז תחילת החג. את החופים בכנרת פקדו היום יותר מ- 15 אלף נופשים. חלק מהחופים נסגרו בהתאם לעומס, בעיקר צינברי, ברניקי ושקמים. באיגוד ערים כנרת קראו למטיילים לעשות שימוש גם בחופים אחרים סביב לאגם שפנויים ממתרחצים. מתחילת חג שבועות, שנחשב גם כחג המים, ביקרו בכינרת יותר מ-55 אלף מטיילים.

בשל החום הכבד מבקשים ברשות הטבע והגנים להמשיך ולשמור על כללי טיול בטוחים - לשתות הרבה מים, להישמע להוראות הפקחים ולהיזהר בשימוש באש. כמו כן, המטיילים מתבקשים לשמור על ניקיון האתרים השונים.

טיול סוסים בקיבוץ מרום גולן (ויליאם עג'מי)

את המטיילים הרבים צפויים ללוות גם עומסי התנועה המסורתיים. בעקבות תאונת דרכים קטלנית שאירעה בכביש 71, צומת תל יוסף נחסם לתנועה לבאים משני הכיוונים. בכביש החוף לצפון מורגש עומס ממחלף נתניה עד מחלף ינאי.