מסיקה: "עברתי תקופה לא פשוטה"

פרסום ראשון: ראש המועצה האזורית שומרון כתב איגרת לתושביו בעקבות הפרסום שהפך לעד מדינה בפרשת השחיתות הציבורית. "קיבלתי החלטה להשעות את עצמי מתפקידי", עדכן אותם. "אני רוצה להודות לכם על התמיכה"

משעה עצמו. מסיקה, ארכיון (פלאש 90, מרים אלסטר)

שעות לאחר שפורסם כי חתם על הסכם לפיו ישמש כעד מדינה בפרשת השחיתות הציבורית, שיגר ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה מכתביו לתושביו. "כידוע לכם, התקופה האחרונה הייתה מורכבת עבורי וכלל לא פשוטה", הסביר מסיקה, שהודה על התמיכה שלה זכה בחודשים שחלפו מאז שנעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברצוני לעדכן אתכם כי בימים האחרונים קיבלתי החלטה להשעות את עצמי מתפקידי כראש מועצה אזורית שומרון ובהתאם לה, אני מפסיק באופן מידי את ניהול ענייני המועצה", כתב מסיקה במכתב הנרגש לתושבים.

עוד הוסיף ראש המועצה כי "במשך כל שנות כהונתי וגם היום, אמשיך לעשות כל מאמץ לבנות ולפתח את השומרון. אנו שותפים בגאווה למשימה היסטורית בבנייה ופיתוח השומרון לדורות הבאים. זה הדבר היחיד שעומד לנגד עיניי בעבר, בהווה ובעתיד".

בחודש דצמבר האחרון נעצר מסיקה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות הציבורית. במסגרת הפרשה נחשדים שורה של בכירים בשירות הציבורי, בהם גם פוליטיקאים בכירים בעבר ובהווה, בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון וקשירת קשר לפשע. החשודה הבכירה ביותר בתיק היא סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום, שפרשה מהחיים הפוליטיים, לכאורה בעקבות מעורבותה בו.

החקירה נסובה סביב מספר רב של תת-פרשיות, שכולן עוסקות בשיטה, לכאורה, של העברת כספים קואליציוניים בחלקם לצרכים פרטיים ולקידום המעמד האישי של החשודים. לפני כחודש התייחס מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לחקירה, כשחשף במהלך אירוע שבתרבות כי בידי המשטרה "לפחות שישה עדי מדינה".

בעקבות הדברים העריכו גורמים המעורים בחקירה כי המשטרה תמליץ להגיש לפחות עשרה כתבי אישום נגד החשודים שבעניינם הצליחו חוקרי להב 433 לגבש ראיות. במסדרונות המשטרה יש מי שמגדיר את הפרשה כאחת מפרשיות השחיתות הגדולות ביותר שנחקרו במדינה.

על פי הערכת החוקרים, בחלק ניכר מהפרשיות יש טביעת אצבע ברורה של מי שהייתה אז סגנית השר פאינה קירשנבאום, שעדיין מוגדרת החשודה העיקרית. לאחר שבמשטרה הצליחו לגייס מספר חסר תקדים של שישה עדי מדינה, ניתן להעריך כי בידי החוקרים די ראיות על מנת לגבש את כתבי האישום.