3 בני אדם נהרגו בתאונה קטלנית בדרום

שני בני אדם נוספים נפצעו בהתנגשות בין ג'יפ לאוטובוס. צוותי מד"א העניקו טיפול לפצועים אך נאלצו לקבוע את מותם של 3 גברים כבני 30. מחקירה ראשונית עולה חשד שנהג הג'יפ חצה את הצומת באור אדום

תאונה קטלנית בדרום: שלושה בני אדם נהרגו ושני בני אדם נוספים נפצעו בהתנגשות בין ג'יפ לאוטובוס בצומת להבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

צוותי מד"א העניקו טיפול לפצועים, אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותם של שלושה גברים כבני 30. נהג אחת המכוניות, כבן 63 ונהג האוטובוס, כבן 50, נפצעו שניהם באורח בינוני. הם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

"מדובר בתאונה קשה ומזעזעת", סיפרו פרמדיק מד"א עומר אלמכאווי וחובש מד"א יוסי אבוהרון. "כשהגענו ראינו תאונת חזית-צד בין אוטובוס וג'יפ פרטי שצידו הימני נמעך לחלוטין. בתוך הג'יפ נלכדו ארבעת הנוסעים, גברים כבני 30". לדבריהם, הנהג היה בהכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית.

"שלושת הנוסעים היו מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה וסבלו מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר", המשיכו. "לאחר חילוץ ממושך נאלצנו לקבוע את מותם. הענקנו טיפול רפואי לנהג ופינינו אותו לבית החולים במצב יציב".

"תאונה מזעזעת" (דוברות מד"א)

כלי רכב שלישי היה מעורב בתאונה - רכב פרטי שהתנגש בתמרור. בתוך האוטובוס היו כ-15 תיירים שלאחר התאונה פונו מהמקום באוטובוס חלופי. מחקירה ראשונית עולה החשד שנהג הג'יפ חצה את הצומת באור אדום. למרות זאת, נהג האוטובוס נלקח לחקירה אצל בוחני אגף התנועה במשטרה. המשטרה חסמה את התנועה בכביש לשני הכיוונים, ועומסים כבדים הורגשו באזור כולו.

"הכי קל להאשים את הנהג"

מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה כי מתחילת שנת 2015 נהרגו 143 בני אדם בתאונות דרכים, לעומת 108 בני אדם שנהרגו בתקופה המקבילה בשנה שעברה - עלייה של כ-35%.

״מדינת ישראל נמצאת במצב חירום לאומי עקב העליה במספר ההרוגים זו השנה השלישית ברציפות", אמר מנכ״ל העמותה שמואל אבואב. "הכי קל זה להאשים את הנהג אבל גם למדינה יש אחריות. שר התחבורה הנכנס חייב לרכז את כל הגורמים העוסקים בבטיחות בדרכים ולפעול לצמצום ההרוגים בכבישים. הוא חייב לשים בראש סדר העדיפויות את הצלת חיי האדם״.