נער אוטיסט הושאר שעות בשמש – ונכווה

עונש או חוסר תשומת לב? הוריו של אושר אוחנה, בן 17 מחדרה הלוקה באוטיזם, נדהמו לגלות כוויות מכסות את פניו וחלק מגופו כשחזר מבית הספר. אביו: "אני לא יכול לדעת אם הוציאו אותו או שהוא יצא לבד, אבל לא יכול להיות שהוא יישאר שלוש שעות בשמש". משרד החינוך: "הנהלת המחוז תקיים בירור יסודי לנושא"

אושר אוחנה (באדיבות המשפחה)

אושר אוחנה, בן 17 הלוקה באוטיזם ולומד בבית ספר לחינוך מיוחד בשרון, חזר אתמול (שלישי) לביתו. לתדהמת הוריו, הם הבחינו שאת גופו מכסות שלפוחיות. מזועזעים, פינו ההורים את בנם לבית החולים - שם אובחן שהוא סובל מכוויות מדרגה א'. הסיבה: הנער הושאר בשמש כשלוש שעות. לפי שעה לא ברור האם מדובר בעונש שקיבל מאחד מאנשי הצוות או שיצא לבד לחצר בית הספר ולא שב לכיתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אשתי חזרה בערב וראתה את זה", סיפר אליהו, אביו של אושר, בשיחה עם חדשות 2 Online. "היא אמרה לי, 'תראה את הידיים שלו, תראה מה הולך פה'. בבית החולים נתנו לו משחות ואמרו לו שיישאר בבית כמה ימים".

לדברי אליהו, אחת המורות בבית הספר סיפרה כי אושר "הפך את אחד השולחנות" בכיתה. "כנראה שהוציאו אותו החוצה או שהוא יצא לבד", אמר האב. "אני לא יכול לדעת, אבל לא יכול להיות שהוא יישאר שלוש שעות בשמש".

לאחר המקרה, כך הוא סיפר, הגיעה מנהלת בית הספר אל בית המשפחה. "היא התנצלה ואמרה שזה מחדל ושדבר כזה לא צריך לקרות", טען.

ממחוז חיפה במשרד החינוך נמסר כי "הנהלת המחוז תקיים בירור יסודי לנושא".