מהיום קל יותר לטוס עם ביומטרי

שר הפנים החדש בירך על הצבת העמדות הביומטריות החדשות בנתב"ג: "המהלך יציב אותנו בשורה אחת עם נותני שירות בינלאומיים". כעת מוצבות בנמל 17 עמדות, שחלקן גם מונגשות לנכים וילדים. 86% מבעלי הדרכון הביומטרי: מרוצים מהתהליך ומזמן המעבר הקצר

"שירות איכותי, מקצועי ויעיל". שלום (פלאש 90)

רק נכנס לתפקיד - וכבר רץ לנתב"ג: שר הפנים החדש והמשנה לראש הממשלה סילבן שלום התכבד היום (רביעי) בהשקת עמדות השירות המהירות והביומטריות בשדה התעופה. שלום אמר כי "העובדה שהפעלתן המלאה של העמדות החלה ביומי הראשון בתפקיד היא אך סמלית ותואמת לחלוטין את חזוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלום אמר כי 17 העמדות שהוצבו בשדה מאפשרות "מעבר מהיר ופשוט של נוסעים בעלי דרכון ביומטרי". השר הביע תקווה כי הפעלת העמדות "תציב אותנו בשורה אחת עם נותני שירות בינלאומיים" וציין כי חזונו הוא שהנוסעים בנתב"ג יזכו לשירות "איכותי, מקצועי ויעיל".

העמדות נועדו לשימוש של ישראלים ותיירים כאחד, בתנאי שהם מחזיקים דרכון ביומטרי. ב-2014 הוצבו ארבע עמדות ראשונות כפיילוט - שתיים בכניסה לישראל ושתיים ביציאה מהן. החודש נוספו 13 עמדות, שנועדו גם לתת שירות לבעלי מוגבלות וילדים.

13 עמדות חדשות לנוחותם של הטסים (פלאש 90)

לאחרונה פורסם דו"ח ביניים של סקר שביעות רצון שביצעה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עבור רשות האוכלוסין וההגירה, וממנו עולה כי הנוסעים בעלי הדרכון הביומטרי מרוצים מהעמדות האוטומטיות. יותר מ-86% מהנשאלים דיווחו כי היו מרוצים מהתהליך בכלל וממשך הזמן הקצר.

בטקס נכחו גם מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה אמנון בן עמי, מנהל נתב"ג שמואל זכאי וכן נציגי רשות האוכלוסין וההגירה ורשות שדות התעופה. מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה אמנון בן עמי ברך על הצבת העמדות: "זהו נדבך נוסף במכלול פעולות שאנו מקדמים לשיפור השירות לציבור. העמדות מוכיחות את עצמן יום יום הן בשירות לציבור הישראלי והן בשירות לציבור התיירים".