אשת החייל החרדי לראשי מערכת הביטחון: "למצות את הדין עם המסיתים"

לאחר שתמונת בעלה, קצין חרדי המשרת בצה"ל, פורסמה במסגרת קמפיין נגד השירות בצבא ברחוב החרדי, פנתה רעייתו לשר הביטחון, לרמטכ"ל ולראש אכ"א בדרישה לפעול מול רשויות אכיפת החוק להענשת המסיתים בחברה החרדית. "פעולות ההסתה חרגו מזמן מגבולות 'חופש הביטוי'", כתבה

הקמפיין ברח' החרדי, ארכיון

לאחר שתמונתו הופצה במסגרת מסע ההסתה ברחובות המגזר החרדי, פנתה רעיית הקצין החרדי לראשי מערכת הביטחון בדרישה לפעול נגד מובילי הקמפיין נגד החיילים מהמגזר. "הגיעו מים עד נפש, פעלו כדי למצות את הדין עם המסיתים", כתבה בפנייתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפנייה שנשלחה אל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ולראש אגף כח האדם בצה"ל חגי טופולנסקי, כתבה רעיית הקצין כי היא חרדה לאור מה שכינתה כקמפיין הסתה כנגד החיילים החרדים המקריבים קורבן יקר מאוד בכדי לשרת את מדינת ישראל.

"קמפיינים אלו מבילים להסתה ולאלימות כלפי החיילים עצמם, וגם נגד בני משפחותיהם המשלמים מחיר יקר ביותר בכך שחלקם אף מנודים מתוך הציבור החרדי", כתבה. רעיית הקצין אף הסבירה כי הציבור החרדי מאורגן במסגרות קהילתיות סגורות, וכי הוצאה "מחוץ למחנה" פוגעת פגיעה אנושה באורח החיים של המשפחה כולה וביכולתה לגדל את ילדיה ולחנכה במסגרות אלו.

אשת הקצין החרדי אף ציינה כי בעת שביקשה בעבר לרשום את בנה לאחד ממוסדות החינוך החרדיים, סורבה אך ורק משום שבעלה לובש מדי צה"ל. "לא אחת נתקלנו באלימות מילולית ופיזית כלפי בעלי, כאשר ברחובות השכונות החרדיות קראו אותם אנשים קיצוניים לעברו קריאות גנאי כדוגמת 'חרד"קים' ואף זרקו עליו ביצים בגלל שלבש מדים", שיתפה.

"אין גינוי"

רעייתו של הקצין החרדי שהותקף הלינה על כך שאין קריאה למיצוי דין מול פורעי החוק במגזר. "נראה שאין גינוי או דרישה תקיפה ונחרצת כלפי מערכת אכיפת החוק וכלפי מערכת המשפט, לנקוט בהליכים משפטיים ומשטרתיים כלפי יוזמי הקמפיינים וכלפי אותם הפוגעים", כתבה.

הפנייה שהועברה לראשי מערכת הביטחון

היא הוסיפה: "כל זאת למרות שפעולות ההסתה הללו חרגו מזמן מהגדרת 'חופש הביטוי' והן מביאות לידי אלימות של ממש, פיזית ומילולית, הוצאת לשון הרע ופגיעה בחיילים ובמשפחותיהם. על משטרת ישראל, פרקליטות המדינה וכל רשויות אכיפת החוק ימצו את הדין עם המסיתים והפוגעים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל מגנה בכל תוקף הסתה כנגד משרתיו ופועל על מנת להגן על חייליו ולאפשר להם שירות מכבד במקביל להמשך שיגרת חייהן ואמונתם. במקרים הנדרשים כמו במקרה המדובר מבוצע טיפול על ידי גורמי האכיפה".