בהיריון? אולי בקרוב תחני בחניית נכים

לפי הצעת חוק חדשה, נשים בשליש השלישי להריונן יקבלו תו חנייה מיוחד שיהיה תקף עד חודש לאחר תאריך הלידה המתוכנן ויאפשר להן לחנות במקומות המסומנים לנכים. ההשראה להצעה הגיעה מהיריונה של העוזרת של ח"כ עטר

אילוסטרציה (רויטרס)

האם בעתיד הלא-רחוק כלל תוכלנה נשים בהיריון לחנות במקומות חנייה המסומנים לנכים בלבד? כך לפחות על פי הצעת החוק שהניח היום (שני) חבר הכנסת דני עטר (המחנה הציוני), המבקשת להסדיר תיקון בחוק שיאפשר לנשים בשליש השלישי להריונן לעשות כן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אז איך זה אמור לקרות? על פי ההצעה, נשים הנמצאות לקראת סיום תקופת ההיריון יקבלו תו חנייה שיאפשר להן לחנות במקום המסומן לנכים. התו יהיה תקף עד חודש לאחר תאריך הלידה המתוכנן. על התיקון לחוק חתמו עד כה 22 חברי כנסת מסיעות המחנה הציוני, מרצ, הליכוד, ישראל ביתנו וכולנו. 

אילוסטרציה (פלאש 90, לירון אלמוג)

"הרעיון התגבש לאחר שהיועצת הפרלמנטרית שלי, שנמצאת בשליש השלישי להיריון, הגיעה מתנשפת וכואבת ללשכה", הסביר ח"כ עטר איך נולדה הצעת החוק. "היא הסבירה כי לא מצאה חנייה ונאלצה ללכת מרחק רב מהרכב למשרד. החלטתי לקדם את ההצעה הזו לפני הכל כי מדובר בשינוי קטן בחוק שיכול להקל על כ-150 אלף נשים בשנה ואולי אף להציל חיים".