בוחרים בים: "אווירת חג"

בשביל ישראלים רבים, יום הבחירות הפך ליום כיף בזכות החופש מהעבודה והזמן עם המשפחה. רבבות יצאו לטבע, אחרים מבלים בבתי הקפה ובחופי הים. "אנחנו נהנים מהיום הזה", הם מספרים

אם יש יתרון אחד לכך שהבחירות הוקדמו הוא יום החופש שמקנה לישראלים כמה שעות של מנוחה אחרי שהצביעו. מזג האוויר הנוח הוציא את המוני בית ישראל לטבע, למרכזי הקניות ולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרביתם הגיעו לאחר שהצביעו אך נתקלנו גם בכאלה שהתקשו להיפרד מהמטקה והבירה, אך הבטיחו שילכו להצביע לקראת הערב. מלבד הים שהיה עמוס במשתזפים, רבים יושבים בבתי קפה. "יש אווירה של חג באוויר", מספר ירון שיושב בבית קפה בת"א. "יש גם יתרון שזה לא חג רגיל, לא צריך לבשל ולא צריך לארח, אני כבר הצבעתי, פגשתי חברים ואני מתכנן גם לקפוץ לשנת צהריים קצרה".

מתרחצים ומצביעים. תל אביב (חדשות 2 / עזרי עמרם)

אייל מספר לנו מבית הקפה כי הוא טרם הצביע, אך כשיסיים את המפגש עם חבריו ייגש לקלפי. הוא מבהיר שלמרות שיצא לתל-אביבים מוניטין של אדישים, הוא לא מרגיש זאת בקרב חבריו: "אולי אדישים אבל בכל זאת מצביעים, אנשים נהנים מאוד מהיום הזה, כמו כל יום חופש".

שד' רוטשילד בת"א (חדשות 2 / עזרי עמרם)

"החובה המוטלת עליכם: לבוא לים"

"אנחנו נהנים ביום החופש, חשבנו שיהיה חם יותר, אבל לא נורא. זה היה ברור שזה יהיה יום לים", אמרו המבלים. "אני כל כך יודע מה אצביע ומת כבר לשים את הפתק, אבל עוד מעט. אחרי הכיף אני אלך לבחור, נשלב גם כיף וגם בחירות".

נחים באמצע השבוע (חדשות 2 / עזרי עמרם)

רוחצים נוספים אמרו: "קיוויתי להמשיך לישון, אבל השמש והבירה הכריעו לטובת הים. נשתה עוד בירה ואז שנת צהריים ואז נלך להצביע, חברים, תצאו ותצביעו, תעשו את החובה המוטלת עליכם ותבואו לים".

כמו בחלק ניכר מחגי ישראל גם היום נרשמו עומסי תנועה גדולים בכניסה לפארקים ציבוריים ושמורות הטבע. כבר בשעת הצהריים נמסר כי חניוני גני יהושע ופארק הירקון מלאים עד אפס מקום ושפקק ארוך משתרך מהכניסה לספארי.