בורחים מהשרב לים: "בילוי אידיאלי"

גל החום הכבד הוציא רבים אל חופי הים ברחבי הארץ. בין המבלים בחופי תל אביב ניתן היה לפגוש גם תיירים מחו"ל וגם ישראלים שבחרו לוותר על כמה שעות בעבודה. "הים היה הבילוי הכי אידיאלי והכי מתבקש", אמרה אם שהגיעה יחד עם בתה

החום הכבד השורר בכל חלקי הארץ הביא הבוקר (שני) עשרות בני אדם לחוף הים והתפוסה בחופי תל אביב לא הייתה מביישת גם את סופי השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רבים מיהרו להתמקם כבר משעות הבוקר המוקדמות על כסאות הנוח תחת השמשיות. בין התיירים הרבים, היו גם לא מעט מקומיים שהחליטו פשוט לוותר על יום במשרד לטובת כמה שעות טובות של שיזוף.

"יש אנשים שעובדים קשה כל השנה, וזו ההזדמנות שלהם לנקות את הראש", סיפר אחד הרוחצים. גם אם צעירה שהגיעה עם בתה לחוף סיפרה שזה הבילוי האולטימטיבי עבורן. "יש לילדה יום הולדת, ובכל שנה אנחנו עושות יום כיף", אמרה. "הים היה הכי אידיאלי והכי מתבקש. שותים הרבה, שמים הרבה קרם הגנה ויושבים בצל".

לקראת שעות הצהריים תחול הכבדה בעומס החום, וברוב חלקי הארץ ישרור חום קיצוני ומזג האוויר ייעשה יבש מהרגיל לעונה בעיקר באזור השפלה ובנגב.

גם בשירותי הכבאות נערכים לקריאות חירום בצל החום הכבד, ואסרו על הדלקת מדורות מחשש לשריפות בשילוב הרוחות העזות הצפויות במהלך היום. במגן דוד אדום קוראים לציבור להימנע ככל הניתן מחשיפה ישירה וממושכת לשמש, ולהרבות בשתייה.
 

עליית הטמפרטורות צפויה להביא גם לעלייה בצריכת החשמל, בשל השימוש המוגבר במזגנים. עם זאת, מחברת החשמל נמסר כי לא צפויים שיבושים באספקה וכי הם ערוכים לעמוד בביקוש.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv