"מפגן התמיכה במשטרה - פרובוקציה"

ההפגנות הסוערות של בני העדה האתיופית שהתקיימו בשבועות האחרונים הובילו את ארגון נשות השוטרים והסוהרים ליזום הפגנת נגד תחת הסיסמא "מחבקים את השוטרים". בשיחה עם חדשות 2 Online יוצאים שוטרים יוצאי אתיופיה נגד ההפגנה וטוענים כי העיתוי שלה בעייתי: "איפה הם היו לפני חודש כשתדמית המשטרה הייתה בשפל?"

(יעקב קרצ'ין)

לאחר ההפגנות הסוערות של בני העדה האתיופית שהתקיימו בשבועות האחרונים בירושלים ובתל אביב, החליטו בארגון נשות השוטרים והסוהרים לקיים היום (שני) הפגנה בגן הוורדים בירושלים תחת הסיסמא "מחבקים את השוטרים". עם פרסום דבר קיומה של ההפגנה החלו לזרום למערכת חדשות 2 Online מכתבים משוטרים בני העדה האתיופית שהביעו את סלידתם מהאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני אוהב את הארגון שאני נמצא בו, שיש בתוכו המון אנשים טובים", אומר משה, שוטר ותיק בן העדה האתיופית, "אבל בסיסמה 'בואו נחבק את השוטרים' מסתתרת גזענות והסכמה למעשיהם של שוטרים פסולים".משה קובל על כך שההחלטה על קיום העצרת התקבלה רק לאחר עימותים אלימים בין מפגינים בני העדה האתיופית לבין שוטרים. "אם באמת רוצים לחבק אז למה עד לפני כחודש, כשהתדמית של המשטרה הייתה בשפל, לא התעוררו?"

לפי אביגיל שררה, מנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים, אין למחאתם כל קשר להפגנות בני העדה האתיופית. "קצה נפשנו ששוטרי משטרת ישראל הפכו להיות שק החבטות של החברה הישראלית", היא אומרת. "אף אחד לא נתן להם גיבוי - לא האזרחים ולא המדינה".

"מצפים שהאלימות הברוטלית תיפסק"

לגב עיתוי המחאה טוענת שררה כי ארגונה עמד לצד המשטרה גם בעבר, לאחר שהאשימו את השוטרים בשימוש באלימות באירועי כפר כנא ורהט. "ההפגנות האחרונות בירושלים ובתל אביב היו רק טריגר", היא אומרת.

ההפגנה הסוערת בכיכר רבין (רויטרס)

ענבר בוגלה, אחת ממובילות מחאת בני העדה האתיופית, טוענת כי הפגנת הארגון היא "פרובוקציה שמעידה על צביעות". "איפה הם היו כשכל שוטר נחשד כאנס פוטנציאלי? איפה הם היו בהתנתקות או במחאה החברתית?", היא שואלת. "דווקא ציפיתי שהם יחברו אלינו כדי שהאלימות הברוטלית כנגד בני העדה שלי תיפסק".

הפגנת ארגון נשות השוטרים והסוהרים תתקיים מחר בשעה 18:00 בגן הוורדים בירושלים. במקביל אליה תתקיים הפגנה של בני העדה האתיופית בתל אביב, באישור המשטרה וכוחות הביטחון, החל מהשעה 15:00.