בן 90 התמוטט ומת ביציאה מהקלפי

טרגדיה בתחנת הצבעה בצפון ירושלים: סבו של ח"כ זאב אלקין התמוטט במדרגות ביציאה מהקלפי שבה הספיק להצביע, נחבל בראשו ומת. פראמדיק מד"א שהגיע לזירה סיפר: "נאלצנו לקבוע את מותו לאחר יותר משעה של מאמצי החייאה מתקדמים"

אסון ביום הבחירות. אילוסטרציה (דוברות מד"א)

על החגיגה הדמוקרטית שמתנהלת היום ברחבי הארץ העיבה תקרית עצובה בירושלים, שם סבו בן ה-90 של ח"כ זאב אלקין, יו"ר הקואליציה, מת מיד לאחר שהצביע, כשיצא מהקלפי בשכונת נווה יעקב. הטרגדיה גדולה במיוחד מאחר והוא היה מלווה בבני משפחתו, שנאלצו להתמודד עם המראות הקשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בשעה 10:30 הבוקר, אז נמסר למד"א על גבר שהתמוטט, נפל ונחבל בראשו שניות לאחר ששלשל לקלפי את המעטפה עם אותיות המפלגה שבה בחר.

הצוות הרפואי שהוזעק למקום ביצע באיש פעולות החייאה, אך בסופן נאלץ רופא לקבוע את מותו במקום. ככל הנראה, הוא התמוטט בזמן שירד במדרגות ברחוב מאיר בלבן בעיר, וכתוצאה מהנפילה הוא נחבל בראשו.

פאראמדיק מד"א ישראל כהן, שטיפל באיש, סיפר: "כשהגענו ראינו גבר כבן 90 שוכב סמוך למדרגות בבית הספר שם התקיימה ההצבעה, כשהוא מחוסר הכרה, ועם חבלת ראש. הוא היה ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ובצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו מתן תרופות, מכות חשמל, עיסויים והנשמה ולאחר מאמצים של יותר משעה נאלצנו לקבוע את מותו".

בעקבות האירוע הקשה הקלפי נסגרה למספר שעות. היא נפתחה מחדש רק לאחר ששוטרים הגיעו למקום ווידאו שאין חשש לפלילים.