לא נרתעים: הקמפיין נגד מגייסי החרדים נמשך

למרות שמדביקי המודעות בירושלים קיבלו טלפונים מהמשטרה שהבהירה להם שמי שישתף פעולה עם הפעילים העומדים מאחורי הקמפיין ויסכים לתלות את המודעות - מסתכן בכך שייפתח נגדו תיק פלילי בחשד להסתה – גם היום הופיעו הפרסומים

הקמפיין נגד מגייסי החרדים נמשך

אחרי שאתמול (שלישי) פורסמו מודעות עם פרטיהם האישיים של קצינים מהמדור לשילוב חרדים בצה"ל - פנו בצבא למשטרה כדי לחקור את הקמפיין נגד מגייסי החרדים. אלא שנראה כי המארגנים לא נרתעו והפרסומים המשיכו להופיע גם היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשכונות החרדיות בירושלים נתלו מודעות נוספות הקוראות לצעירים חרדים לא להתייצב בלשכות הגיוס, והן מתמקדות בקצינים האחראיים. מדביקי המודעות בירושלים קיבלו היום טלפונים מהמשטרה שהבהירה להם שמי שישתף פעולה עם הפעילים העומדים מאחורי הקמפיין ויסכים לתלות את המודעות - מסתכן בכך שייפתח נגדו תיק פלילי בחשד להסתה וכי בכוונת המשטרה לפעול ביד קשה כנגד הפעילות הזו.

בתוך כך, גורמים המעורבים בקמפיין ה"חרד"קים" שמתנהל בשנתיים האחרונות כנגד חיילים חרדיים, הבהירו כי המודעות החדשות לא הופצו על ידם וכי למרות שהם מנהלים קמפיין תקיף נגד המתגייסים, אין בכוונתם להסית נגד אנשים ספציפיים.

בקמפיין החדש, שהופץ שלשום בריכוזים של הציבור החרדי, התריעו השלטים מפני "שיטות הפיתוי" של צה"ל, יחד עם שמותיהם ותמונותיהם של קצינים במדור לשילוב חרדים.

אחד הקצינים שפרטיו פורסמו, אמר: "זו תחושה קשה מאוד. פתאום השם שלך הופך להיות חלק מהקמפיין ומפורסם בראש חוצות. זה יכול להגיע לאלימות או להרחקה מהקהילה, ממוסדות החינוך של הילדים. אני חושש ומרגיש מאוים".

בכיר המעורב בשילוב חרדים בצה"ל הצטרף לדברים ואמר כי "הפעם זה עם שמות ותמונות, ממש מוגזם. זה תהליך שאף אחד לא עוצר אותו. יש במדינה גורמים שאמונים על טיפול בהסתה והצקות. כשיש גרפיטי כולם מזדעקים ופה מה? יש פה קמפיין מתוזמר וממומן. הזוי שהמשטרה והפרקליטות מסתכלות על זה בצורה שולית. רק כשמותקפים חיילים מתעוררים. למה לא מטפלים באופן מערכתי? זה פוגע גם באחוזי הגיוס של צעירים חרדים לצה"ל ומוריד להם את המוטיבציה".

הוא המשיך: "מתי יזעקו נגד מה שעושים לחיילים החרדים שמקריבים כל כך הרבה כדי לשרת את המדינה? הם משלמים מחיר משפחתי ותדמיתי. כולם יודעים לצעוק על זה שהחרדים לא מתגייסים, אבל כשאלו שכן התגייסו צועקים שקשה להם אף אחד לא עוזר. כולם בשקט".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל מגנה בכל תוקף הסתה כנגד משרתיו העושים לילות כימים בעבודתם עם המגזר החרדי. עם זאת נציין כי בין צה"ל למגזר החרדי מתקיים שיח ושיתוף פעולה רציף במשך השנה ונראה כי פרסומים אלה אינם מאפיינים את האוכלוסיה החרדית כולה. פרסומים אלה יועברו על ידי גורמי צה"ל לידי גורמי האכיפה בהקדם".