מחריף הקמפיין נגד גיוס חרדים: מתקפה אישית על קצינים

שלטים שנתלו בריכוזים של הציבור החרדי מתריעים מפני "שיטות הפיתוי" של צה"ל, יחד עם שמותיהם ותמונותיהם של קצינים במדור לשילוב חרדים. אחד הקצינים שפרטיהם פורסמו: "זו תחושה קשה מאוד. פתאום השם שלך הופך להיות חלק מהקמפיין ומפורסם בראש חוצות"

החרדים מחריפים את הקמפיין נגד גיוס לצה"ל ופותחים במתקפה אישית על קצינים בשח"ר: בקמפיין חדש שהופץ אתמול (שלישי) בריכוזים של הציבור החרדי מתריעים השלטים מפני "שיטות הפיתוי" של צה"ל, יחד עם שמותיהם ותמונותיהם של קצינים במדור לשילוב חרדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הקצינים שפרטיו פורסמו, אמר: "זו תחושה קשה מאוד. פתאום השם שלך הופך להיות חלק מהקמפיין ומפורסם בראש חוצות. זה יכול להגיע לאלימות או להרחקה מהקהילה, ממוסדות החינוך של הילדים. אני חושש ומרגיש מאוים".

"תחושה קשה מאוד"

בכיר המעורב בשילוב חרדים בצה"ל הצטרף לדברים ואמר כי "הפעם זה עם שמות ותמונות, ממש מוגזם. זה תהליך שאף אחד לא עוצר אותו. יש במדינה גורמים שאמונים על טיפול בהסתה והצקות. כשיש גרפיטי כולם מזדעקים ופה מה? יש פה קמפיין מתוזמר וממומן. הזוי שהמשטרה והפרקליטות מסתכלות על זה בצורה שולית. רק כשמותקפים חיילים מתעוררים. למה לא מטפלים באופן מערכתי? זה פוגע גם באחוזי הגיוס של צעירים חרדים לצה"ל ומוריד להם את המוטיבציה".

הוא המשיך: "מתי יזעקו נגד מה שעושים לחיילים החרדים שמקריבים כל כך הרבה כדי לשרת את המדינה? הם משלמים מחיר משפחתי ותדמיתי. כולם יודעים לצעוק על זה שהחרדים לא מתגייסים, אבל כשאלו שכן התגייסו צועקים שקשה להם אף אחד לא עוזר. כולם בשקט".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל מגנה בכל תוקף הסתה כנגד משרתיו העושים לילות כימים בעבודתם עם המגזר החרדי. עם זאת נציין כי בין צה"ל למגזר החרדי מתקיים שיח ושיתוף פעולה רציף במשך השנה ונראה כי פרסומים אלה אינם מאפיינים את האוכלוסיה החרדית כולה. פרסומים אלה יועברו על ידי גורמי צה"ל לידי גורמי האכיפה בהקדם".