בן 8 חודשים נחנק בגן - וניצל

התינוק אכל כשהוא ישוב על טרמפולינה, כשחתיכת בשר חסמה את נתיב האוויר לריאתו הימנית. הוא הובהל לבית החולים "מאיר" בכפר סבא והרופאים הצליחו לשלוף אותה לפני שנגרם לו נזק. אביו: "זו סיטואציה שיכולה לקרות בכל מקום - גם בבית"

בן 8 חודשים נחנק בגן - וניצל

רק במזל זה נגמר כך: תינוק בן 8 חודשים הובהל אתמול (שני) תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא, לאחר שנחנק מחתיכת בשר במהלך ארוחת הצהריים בגן במרכז הארץ. לחדר המיון הוא הגיע כשהוא במצוקה נשימתית ולאחר מכן הועבר בדחיפות לחדר ניתוח לביצוע הליך מורכב כדי לשלוף את החתיכה שחסמה את נתיב האוויר לריאה הימנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות הגן הסביר כי התינוק אכל ספגטי בולונז כשהוא ישוב על טרמפולינה ובמצב שכיבה חלקי - מצב שבו פעולת הבליעה עלולה להיות בעייתית. הוא פונה תוך זמן קצר לבית החולים, שם ניצלו חייו.

פרופ' בני נגריס, מנהל מחלקת אף אוזן גרון במוסד הרפואי, סיפר על התהליך: "מאחר שמדובר בחתיכת בשר שהתפוררה, היה הכרח לשלוף אותה על כל חלקיה וכן לדאוג שהמקום יהיה נקי לחלוטין כדי שלא ייווצר זיהום בהמשך. מה שהוסיף על הקושי היא העובדה כי מדובר בתינוק צעיר ביותר, שמערכת הנשימה שלו מאד קטנה ורגישה".

אביו של התינוק: לא קל לראות ילד מונשם

ד"ר דגנית אדם וד"ר איילת שלז מסבירות כי האכלת תינוק באוכל מוצק במנח של שכיבה חלקית מסוכן ועלול להביא לחנק. במנח של שכיבה חלקית מומלץ להאכיל רק באוכל במרקם נוזלי.

אביו של התינוק סיפר על רגעי החרדה: "זו סיטואציה קשה, חשוב להיות עירניים ולבדוק כיצד מאכילים את התינוקות. לא קל לראות ילד מונשם ומורדם. אין לנו שום דבר נגד הגננת ואנחנו לא מאשימים אותה. היא פעלה בהתאם, אבל אנחנו נשב ונפיק לקחים. אני חושב שחשוב לבחון אם אפשר להוריד דבר כזה מהתפריט, אבל זו סיטואציה שיכולה לקרות בכל מקום - גם בבית".

"אנחנו בטח נשים יותר לב", סיכם האב. "אני קורא להורים לבדוק כיצד ילדיהם אוכלים ולעדכן את הצוות בגן מהן היכולות של הילד ובעיקר לראות שהם יודעים מה לעשות כשכבר קורה אירוע שכזה".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv