מיוחד: יהודה גליק חזר למקום שבו נורה בירושלים

פעיל הימין חזר למרכז מורשת בגין בבירה, שם כמעט איבד את חייו בניסיון ההתנקשות. בשיחה עם כתבנו הוא משחזר את האירוע שהשפיע עמוקות על חייו ומבהיר כי לא יוותר על עלייה להר הבית: "זה חלק מהקיום שלנו, ואנחנו מאמינים בצדקת דרכנו"

חצי שנה אחרי ניסיון ההתנקשות, פעיל הימין יהודה גליק חזר למקום שבו כמעט איבד את חייו, מרכז מורשת בגין בירושלים, לסעודת הודיה בבית הקפה שבו עבד המחבל שירה בו. "יש לי רגשות מעורבים", הוא אומר בשיחה עם כתבינו, "אבל בעיקר תחושת ניצחון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כשהגיע למקום, שחזר גליק את ניסיון ההתנקשות. "בשעה שהכנסתי את הציוד לאוטו, התקרב אלי המחבל וממש נצמד אלי", הוא מתאר. "ואז הוא אמר לי: 'אני נורא מצטער, אתה פגעת בי, אתה אויב של אל אקצה', וירה בי ארבעה כדורים למרכז הגוף. אחרי הירי צעדתי כמה מטרים, וראיתי שכולי מלא דם. נשכבתי על הרצפה וחברי שעמד לצידי צעק לי 'הרב יהודה, אל תלך, אנחנו זקוקים לך'".

מאז האירוע, מסביר גליק, הוא נזהר מאוד במקומות ציבוריים. "כל פעם שעובר לידי אופנוע אני אינסטינקטיבית נדרך", הוא מסביר. "כשאני הולך לבית קפה, אני בודק. אין מצב שמישהו מתקרב אלי בטווח של פחות מעשרה מטרים שלא ראיתי אותו".

המחבל, מועטז חיג'אזי תושב מזרח העיר, יצא ממשמרת ערב במסעדה במורשת בגין, חיכה לגליק ואז ירה. את סעודת ההודיה ביקש בעל המסעדה שהעסיק את המחבל, לערוך לגליק בעצמו. "הבטחנו למשפחה שכשיהודה יצא מזה אנחנו נחגוג לו מסיבת הודיה", מסביר איציק אטיאס, בעל המסעדה. "אנחנו שמחים שהוא יצא בריא ושלם".

חזר לזירת ניסיון ההתנקשות (חדשות 2)

גליק יודע שגם היום, אולי יותר מבעבר, הוא יעד. בתמונות שצולמו ביום חמישי בשבוע שעבר, נראה גליק הולך עם אורח מקנדה בדרך מהכותל המערבי, כשלעברו נזרקות קריאות: "גליק אתה עדיין חי?", "גליק, אל אקצה שלנו".

המאבק שלו נמשך גם מול הרשויות. לאחרונה החליט בית המשפט לקבל חלקית את ערעורו ולאפשר לו לעלות אחת לחודש לביקור בהר הבית. "זה חלק מהקיום שלנו, ואנחנו מאמינים בצדקת דרכנו פה בארץ", הוא אומר.