השריפה בסילוואן: בגלל משחק במצית

משחק ילדים במצית - זה מה שגרם לשריפה הקטלנית בשכונת סילוואן במזרח ירושלים, ממנה נספתה הבוקר ילדה בת 5. אמה ואחותה עדיין מאושפזות במצב קשה בבית החולים בירושלים

ארכיון (כבאות והצלה ירושלים)

רק בגלל משחק ילדים: ילדה בת 5 נספתה בשריפה שפרצה הבוקר (שני) בדירת מגורים בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים. אחיה בן ה-3 ואמה נפצעו קשה, בעוד אבי המשפחה נפצע בינוני. מחקירת הזירה עולה כי האש פרצה ככל הנראה לאחר שהילדים שיחקו במצית בתוך הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המקרה הקשה אירע בשעות הבוקר, כשכוחות הכיבוי הוזעקו לבית המשפחה שעלה באש. צוותי ההצלה התקשו להגיע תחילה לדירה - הממוקמת בין הסמטאות הצרות של מזרח ירושלים. כשלוחמי האש פרצו את הדלת, הם מצאו את בני המשפחה לכודים במקום.

תחילה חולצו האב, האם והבת הצעירה. בבליל הצעקות הבינו הכבאים שיש בדירה ילד נוסף, כבן 3 שלכוד בתוך הבית. "נכנסו חזרה לדירה וראינו רגל של ילד בתוך ארון", סיפר רס"ר מוטי עליאן. מפקד צוות כיבוי והצלה. "זה פשוט מחזה שלא אשכח אותו".

בני המשפחה פונו לבית החולים שם נקבע מותה של הילדה הקטנה בת ה-5. המשטרה וכיבוי האש פתחו בחקירה שממצאיה העלו כי הילדים ככל הנראה שיחקו במצית והדליקו בשוגג את הספה - דבר שגרם לשריפה.

כעת מנסים הרופאים להציל את האם והבן שפונו על ידי מד"א ועדיין מאושפזים במצב קשה, בעוד מצבו של האד משתפר. בשכונה כולה הביעו היום תקווה שבני המשפחה יחלימו במהרה, וינסו להשתקם מהאסון הנורא.