מזרח ירושלים: הכבאית התעכבה, גבר נכווה קשות

לשריפה שפרצה בשכונת צור באהר בדרום-מזרח הבירה הוזעקה כבאית דווקא מצפון העיר, שהגיעה לאחר כ-12 דקות. לדברי התושבים, בשל העיכוב בסיוע תושב אחד נפצע קשה. מכבאות והצלה נמסר בתגובה: "לוחמי האש של תחנה זו מכירים היטב את אנשי השכונות ואינם ממתינים לליווי משטרתי, ולכן הועדפו"

אילוסטרציה (שירותי כבאות והצלה)

האם העיכוב בכבאית הוביל להחמרת מצבו של הפצוע? ביום ראשון בשבוע שעבר פרצה דליקה בשכונת צור באהר בדרום-מזרח ירושלים. לטענת התושבים בשכונה הערבית הסמוכה לשכונת הר חומה היהודית, הטיפול בשריפה התעכב משום שהכבאית הוזעקה משכונה רחוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושב השכונה מיהר לטלפן למוקד כיבוי האש בשעה ששכניו ניסו לכבות את האש באמצעות דליים. מוקד 102 החליט לשלוח לזירה כבאית מתחנת ואדי ג'וז מצפון-מזרח ירושלים, במקום מהר חומה. כבאית אחת הגיעה לאחר 12 דקות והשנייה לאחר כ-15 דקות. אדם אחד נפצע קשה בשריפה ומאושפז בבית חולים בעיר עם כוויות קשות.

בשירות הכבאות הסבירו כי מדובר בזמן סביר, אך התושבים משוכנעים כי כבאית מהר חומה הייתה יכולה להגיע בתוך 3-4 דקות. קשה לדעת בוודאות האם העיכוב בהגעת הכבאיות גרם למצבו הקשה של הפצוע, אך תושבים בצור באהר אמרו לחדשות 2 כי שירותי הכיבוי "תמיד שולחים מהתחנה המרוחקת ולא הקרובה".

שירות מרחוק

"ואדי ג'וז הצפונית, שנמצאת במרחק של שמונה קילומטרים, לא יכולה לתת לנו שירות", אמר רמדאן דבש, יו"ר המרכז הקהילתי בשכונה. "אם היה מגיע צוות מהר חומה, הוא בוודאי היה מציל אנשים".

מכבאות והצלה מחוז ירושלים נמסר בתגובה: "בהתאם למדיניות ומפאת המצב והסיכון הידוע לכל, צוותים הנכנסים לשכונות כדוגמת צור באחר ייכנסו בליווי משטרתי בלבד - נתון המאריך את זמן התגובה לאירוע. על מנת לקצר את זמן התגובה, התחנה המועדפת לטפל בשכונות כדוגמת צור באהר היא תחנת ואדי ג'וז ולכן היא נקראה לטפל באירוע הנדון, וזאת מאחר ולוחמי האש של תחנה זו מכירים היטב את אנשי השכונות ואינם ממתינים לליווי משטרתי אלא נכנסים ישירות לשכונות".