מטייל בן 19 נעדר במאגר יתיר

שני בני אדם נכנסו למאגר המים הסמוך ליתיר, ובמשטרה חוששים כי אחד מהם טבע. צוותים רבים הוזעקו למקום, בו טבעו שלושה צעירים למוות לפני כחמש שנים. מאגר המים ביער יתיר, המשמש לצרכים חקלאיים בלבד, מוגדר כמקום אסור לרחצת בני אדם

החיפושים אחר השניים, היום (חטיבת דובר המשטרה)

חשש לחייהם של מטייל: הערב (שישי) התקבל דיווח במשטרה כי צעיר בן 19 נכנס למאגר המים באזור יתיר ולא יצא ממנו. כוחות משטרה ויחידת חילוץ ערד מחוז דרום הוזעקו למקום והחלו בחיפושים אחר המטייל, תושב הפזורה הבדואית. גם יחידת סוללים הצטרפה לחיפושים, ומחר צפויים להצטרף צוללנים למאמצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבר מועצת חורה דיווח כי צעיר נוסף שטייל באזור הצליח לצאת מהמאגר אך טרם יצר קשר עם משפחתו. מפקד תחנת עיירות וקצין האג"ם הגיעו לזירה, וכך גם יחידת חילוץ ערד וכוחות צבא. מסוק הוקפץ לאזור, ועל פי ההערכות החיפושים יימשכו גם מחר בליווי יחידת צוללנים ממחוז דרום.

סנ"צ יניב שלמה, מפקד תחנת עיירות, ציין שפעולות החיפוש החלו מיד עם קבלת ההודעה על בחור כבן 19 שנכנס למאגר המים ולא יצא ממנו. בעקבות ההודעה הופעלה סירה של לוחמי האש בשיתוף המסוק המשטרתי. שלמה הוסיף כי "עוד הוא ציין כי מעבר הגדר לתוך אזור המאגר המים הינו מסוכן מאוד ולכן הציבור מתבקש להשמע להנחיות השוטרים ולא לעבור את הגדר".

זהו אינו המקרה הראשון באזור: בשנת 2010 טבעו למוות שלושה צעירים ששחו במאגר המים. גופותיהם של השלושה נמצאו לאחר מאמצי חיפוש רבים של צוותי הצלה, מד"א וצבא.

מאגר המים ביער יתיר מוגדר כמקום אסור לרחצה, שכניסת מטיילים אסורה לשטחו. המאגר שנמצא בדרום הר חברון נועד להשקיית שטחי חקלאות שונים באזור.