צפו: מתנדבת למען בעלי חיים חילצה חתולה מהפח

תושבת אילת שעברה אמש ממדורה למדורה כדי לשמור על בעלי החיים מפני התעללות, קיבלה קריאה מאישה שסיפרה לה כי היא שומעת יללות מתוך פח האשפה העירוני. כשהגיעה לשם היא נאלצה לזנק אל ערימות הזבל כדי לאתר גורת חתולים שהושלכה לשם באכזריות. "היא מתאוששת כעת", סיפרה לחדשות 2 Online, "אגיש תלונה למשטרה"

מי הכניס את גורת החתולים לשקית והשליך לפח האשפה? תושבת אילת שעשתה אמש (רביעי) סיורים בעיר מטעם עמותת "אילת אנימלס" הפועלת למניעת פגיעה בבעלי חיים במהלך מדורות ל"ג בעומר, הצליחה לחלץ חתולה קטנטנה שהוכנסה על ידי אלמונים לתוך שקים והושלכה לפח האשפה העירוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"קיבלתי טלפון סמוך לשעה 23:00 מאישה שאמרה ששמעה יללות מתוך הפח", סיפרה המתנדבת דניאלה אורטנר בשיחה עם חדשות 2 Online. "ראינו פח מלא בזבל, ושמעתי יללה חלשה אחת".

בתיעוד האירוע שהגיע לידי חדשות 2, ניתן לראות את אורטנר מזנקת לתוך הפח הירוק, חופרת ופותחת שקיות, ממש עד התחתית. "זה היה מאד מסריח ולא נעים, לקח לי כ-50 דקות עד שהגעתי לרצפת הפח", שחזרה המתנדבת האמיצה. "הרמתי הרבה דברים עד שהגעתי לשקית שהייתה סגורה עם גומי, הייתי בשוק שהגורה עדיין בחיים".

יחד עם אורטנר היו שלוש מתנדבות נוספות של העמותה שסייעו לה בחיפושים. בסרטון הקשה לצפייה, הן נראות נושאות את החתולה, שמייללת בקול חזק. המתנדבות ביקשו למנוע מהגורה לברוח בטרם יעניקו לה טיפול, ולכן העבירו אותה היישר מהשקית אל כלוב שבו יוכלו לשאת אותה למרפאה וטרינרית.

החתולה "מיץ" אחרי מבצע ההצלה (פייסבוק)

"קראתי לה 'מיץ', אני משמשת לה כאומנה ורוצה למסור אותה לאימוץ", אמרה אורטנר, שמספרת בשמחה כי החתולה מתאוששת בחסותה. "אני מתכוונת להגיש תלונה במשטרה, כי אדם שעושה את זה לגור חסר ישע, זה אדם שמסוכן לבני אדם אחרים".